Kombajny baví víc než tanky, Farming Simulator 22 hrálo na Steamu víc hráčů, než Battlefield 2042. Vede ale Halo Infinite
Farming Simulator 22 Novinka Kombajny baví víc než tanky, Farming Simulator 22 hrálo na Steamu víc hráčů, než Battlefield 2042. Vede ale Halo Infinite

Kombajny baví víc než tanky, Farming Simulator 22 hrálo na Steamu víc hráčů, než Battlefield 2042. Vede ale Halo Infinite

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

29. 11. 2021 10:28

Nejčerstvějšímu pokračování série Farming Simulator se opravdu daří. Hra se těší velké popularitě mezi hráči, dle dat Steamu se do hry v neděli v takzvaném peaku, tedy vrcholu současně hrající komunity, pustilo bezmála sto tisíc hráčů. To je téměř dvojnásobek čísla, které přilákal podobně čerstvý Battlefield 2042. Z aktuálních titulů si ještě lépe vede multiplayer Halo Infinite.

Reklama
Reklama


Ten najednou hrálo dokonce 146 tisíc hráčů. Microsoft znovu potvrzuje, že dokáže zaujmout i hráče na počítačích mimo své domácí distribuční kanály a překonal tak třeba stálici Team Fortress 2. Farming Simulator 22 v neděli zaznamenal celkem 94 744 hráčů v jeden moment, zatímco Battlefield 2042 jen 52 524. V době psaní těchto řádků jsou čísla výrazně více v prospěch Battlefieldu, to má ale logické odůvodnění. Farming Simulator je tradičně velmi populární v Evropě, obzvlášť v té východní a německy mluvící. Ráno se virtuálním radovánkám oddává výrazně méně hráčů než večer. Třeba u Battlefieldu čísla v ten moment nahrazuje komunita na západě USA.

Situace jako taková nicméně není vůči Battlefieldu úplně fér. Ten je totiž na PC primárně dostupný na jiných distribučních platformách (Originu) a řada hráčů dává přednost konzolovým verzím, zatímco Farming Simulator je tradičně spíše počítačová série a na Steamu je jako doma.

I tak si mohou autoři z Giants Software oddechnout a začít pracovat na další podpoře novinky. Farming Simulator se totiž zároveň vyšplhal na úplný vrchol žebříčku nejprodávanějších her na Steamu (právě před Battlefield). Bude tedy klíčové hráče zásobovat zajímavými novinkami.

Battlefield 2042 v naší recenzi spíše propadl a i ze světa si, ať už od kritiků nebo obyčejných hráčů, odnáší velmi tvrdá a nízká hodnocení. Recenze Farming Simulatoru jsou lepší, mezi hráči pak panuje spokojenost. Naší recenzi si přečtete dnes.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz