Justin Roiland kvůli obvinění z domácího násilí opouští studio Squanch Games. Končí také jako dabér Ricka a Mortyho
i Zdroj: Squanch Games
High on Life Novinka Justin Roiland kvůli obvinění z domácího násilí opouští studio Squanch Games. Končí také jako dabér Ricka a Mortyho

Justin Roiland kvůli obvinění z domácího násilí opouští studio Squanch Games. Končí také jako dabér Ricka a Mortyho

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

25. 1. 2023 09:22 1

Dva týdny nazpět jsme informovali o kauze, do níž je zapleten Justin Roiland, dabér Ricka a Mortyho, jenž se v prosinci skvěle uvedl také ve videoherním světě skrze High on Life. Nyní už je jisté, že incident výrazně poznamená jeho rozjetou kariéru.

Reklama

  • Justin Roiland rezignoval na pozici výkonného ředitele Squanch Games
  • S dabérem se rozloučila i společnost Adult Swim
  • Seriál Rick a Morty bude pokračovat bez něj

Roilandovi nyní hrozí až pět let vězení, obviněn je z domácího násilí a věznění své přítelkyně, k čemuž došlo v lednu roku 2020. Na obvinění nyní reaguje americký televizní kanál Adult Swim. Skrze twitterový účet navázaný na pořad Rick a Morty bylo oznámeno, že došlo k ukončení spolupráce.

To ale neznamená, že by oblíbený pořad skončil, tvůrci i nadále pracují na sedmé řadě. Už ale není zmíněno, kdo dabéra hlavních aktérů a několika vedlejších postav nahradí.

A tím to nekončí. Roiland totiž usoudil, že bude nejlepší, když opustí také studio Squanch Games, které stojí za výše zmíněným High on Life. Oficiální vyjádření se v lecčem podobá sdělení od Adult Swim, i v tomto případě bylo totiž zdůrazněno, že tým bude pokračovat v tvorbě videoher a vylepšování High on Life. Sluší se připomenout, že Roiland studio založil, doposud zastával roli výkonného ředitele. 

Je samozřejmě otázkou, jak dopadne soudní slyšení naplánované na 27. dubna. Roiland všechna obvinění odmítl.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz