Je Diablo Immortal antikomunistické? V Číně hra na poslední chvíli nevyšla
i Zdroj: Blizzard, NetEase / Diablo Immortal press kit
Mobilní hraní Diablo Immortal Novinka Je Diablo Immortal antikomunistické? V Číně hra na poslední chvíli nevyšla

Je Diablo Immortal antikomunistické? V Číně hra na poslední chvíli nevyšla

Jakub Fišer

Jakub Fišer

21. 6. 2022 08:20

Oblíbené kapesní MMORPG Diablo Immortal již před časem oznámilo, že nevyjde v Belgii a Nizozemí, a to kvůli údajně hazardním mikrotransakcím. Titul však stále nevyšel ani v Čínské lidové republice. A důvod je více než překvapivý.

Reklama
Reklama

  • Diablo Immortal mělo za pár dní vyjít v Číně, ovšem nestane se tak
  • Kvůli podezřelým příspěvkům na síti Weibo bude hra odložena
  • Podle čínských regulátorů si dělají tvůrci legraci z prezidenta Číny Si Ťin-pchinga

Pro tentokrát nejsou na vině podle mnohých hanebné mikrotransakce, které prý ze hry dělají pay-to-win záležitost (hra typu “zaplať a budeš se mít lépe”). Oficiální datum vydání Diabla Immortal v Číně bylo z 23. června odsunuto na neurčito. V oficiálním příspěvku na blogu Blizzardu se bohužel odůvodnění nedomůžeme.

Jak ale upozorňuje server Financial Times, do situace se pravděpodobně vložil vrchní čínský regulátor – komunistická vláda. Mobilnímu multiplayer Diablu byl totiž zablokován profil na sociální síti Weibo, kterou navštěvuje každý měsíc skoro 250 milionů lidí.

Závadným se měl jevit příspěvek z čínštiny přeložitelný jako “Proč medvěd ještě neodstoupil”, respektive podle Kotaku je přesnější překlad “Co si myslíte o medvědovi?”. Těžko říct, co za šifru tvůrci Weibo kanálu Diabla Immortal zkoušeli na veřejnost propašovat, čínské komunisty to však extrémně popudilo.

Medvěd, neboli bear, se totiž používá jako hanlivá přezdívka pro prezidenta Čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga, který bývá západními komiky přirovnáván k Medvídku Púovi ze známého kresleného seriálu pro děti. Prezident je na toto označení tolik háklivý, že dokonce vůbec neumožnil promítat v kinech film od studia Disney jménem Kryštůfek Robin.

Prezident Číny Si Ťin-pching
i Zdroj: Michel Temer / Global Panorama, Flickr
Prezident Číny Si Ťin-pching

Na každý pád, Diablo Immortal 23. června v Číně nevyjde a nové oficiální datum vydání vývojáři dosud nezveřejnili. Svým příspěvkem na blogu ještě přilévají olej do ohně, když uvedli zveřejnění v Tchajwanském časovém pásmu, nikoliv pevniském čínském. Ostrovní stát Tchaj-wan se snaží o nezávislost na Číně, která však jeho samostatnost neuznává a dál razí politiku jedné Číny.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz