Hráči strhali Diablo Immortal po jednom týdnu. Je to odpad a zklamání, vykřikují
i Zdroj: Blizzard
Mobilní hraní Diablo Immortal Novinka Hráči strhali Diablo Immortal po jednom týdnu. Je to odpad a zklamání, vykřikují

Hráči strhali Diablo Immortal po jednom týdnu. Je to odpad a zklamání, vykřikují

Jakub Fišer

Jakub Fišer

9. 6. 2022 10:28 3

Agregátor uživatelských recenzí a hodnocení Metacritic asi netřeba dlouze uvádět. Nyní je server opět terčem pozornosti, a to kvůli extrémně negativním odezvám od uživatelů na MMO RPG Diablo Immortal.

Reklama

  • Diablo Immortal je venku teprve týden, kritika se na něj ale jen sype
  • Hráči jsou zklamaní z množství mikrotransakcí, hru označují jako pay-to-win
  • Stránka Diabla na Metacritic je zavalena tisícovkami negativních komentářů

Nové free-to-play Diablo s podtitulem Immortal od začátku víří prach a čeří vody. Venku je démonické RPG teprve týden, vyšlo 2. června, avšak smršť negativních recenzí uživatelů zmítá internetem prakticky již od prvního dne. A máloco to ilustruje tak dobře, jako profil hry na Metacritic.

Na Metacritic si můžete přečíst zkrácené hodnocení profesionálních recenzentů a médií z celého světa, ale také názor hráčské obce. Novináři a recenzenti udělili novému Diablu veskrze kladná hodnocení (8 z 11 recenzí dopadlo dobře, 3 mají smíšené pocity). A pak je tu názor samotných hráčů, který se v tomto konkrétním případě diametrálně odlišuje od verdiktu profi kritiků.

V době psaní článku viselo na webu 3 183 uživatelských hodnocení, z nichž 3 044 bylo negativních. Diablo Immortal si kvůli tomu vysloužilo známku 0,5 z 10, tedy téměř nejnižší možné skóre. Hráči nešetří výrazy jako “nepochopitelné”, “zklamání” nebo “odpad”. Takřka jednohlasně se shodují na tom, že přehnaný důraz na mikrotransakce hru kazí, přestože třeba hratelnost nebo audiovizuální zpracování je na free-to-play titul vysoko nadstandardní.

Profil Diabla Immortal na Metacritic
i Zdroj: Metacritic
Profil Diabla Immortal na Metacritic

Ne snad, že by Diablo Immortal nemělo problémy. Postupovat hrou bez placení je těžší než v jiných hrách, na Androidu navíc přetrvávají problémy u telefonů Samsung. Nicméně rozkol mezi hodnocením novinářů a uživatelů zavání jakousi cílenou snahou poškodit hru, která jen prostě nesplnila hráčská očekávání; ať už byla jakákoliv.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz