Hogwarts Legacy obsahuje více než 100 vedlejších úkolů, které mohou ovlivnit vyznění hlavní kampaně
i Zdroj: Avalanche Software / Hogwarts Legacy press kit
Hogwarts Legacy Novinka Hogwarts Legacy obsahuje více než 100 vedlejších úkolů, které mohou ovlivnit vyznění hlavní kampaně

Hogwarts Legacy obsahuje více než 100 vedlejších úkolů, které mohou ovlivnit vyznění hlavní kampaně

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

26. 1. 2023 10:44

Už od oznámení Hogwarts Legacy bylo jasné, že se výuka v Bradavicích trochu protáhne. Krom napěchované hlavní kampaně budou k dispozici desítky vedlejších úkolů, které navíc mohou výrazně zacloumat s příběhem.

Reklama

  • Vedlejší úkoly v Hogwarts Legacy ovlivňují hlavní příběh
  • Postavy si pamatují předchozí interakce
  • Pokud hráč nechce, nemusí se učit kletby, které se nepromíjí

O “vedlejšácích” popovídala scenáristka Moira Squier v rozhovoru pro GamesRadar. Zmínila, že se příběhy jednotlivých hráčů budou lišit, jelikož záleží na tom, jak budou mixovat hlavní kampaň s doplňujícími úkoly. “Vedlejší úkoly, kterých je přes 100, dávají hráči možnost ovlivnit hlavní kampaň v souvislosti s jeho vlastní zkušeností.”

Následně vysvětlila, že si budou postavy pamatovat předchozí setkání, která ovlivní jejich další chování. “Interakce s někým v rámci vedlejšího úkolu bude mít dopad na to, jak s ním budete interagovat v hlavní příběhové lince, což funguje i naopak.” A právě pořadí úkolů závisí čistě na výběru hráče. 

Vliv na vyznění příběhu mají i některé RPG elementy. Autoři zdůrazňují, že pro ně bylo důležité, aby hráči měli možnost prozkoumat cestu černé magie. “Tohle je základní předpoklad role-playingu - umožnit hráči být zlý.” S tím souvisí kletby, které se nepromíjí. “Hráč si přímo zvolí, zda se je naučí, či nikoli. A i když se je naučí, nemusí je používat. Okolní svět na jejich užívání reaguje.”

Hogwarts Legacy dorazí 10. února na PC a konzole aktuální generace. Na dalších platformách se objeví s jistým zpožděním, pro Xbox One a PlayStation 4 platí termín 4. dubna, v případě konzole Nintendo Switch jde o 25. července.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz