GTA 6 má dle Take Two posouvat hranice zábavního průmyslu, vývoj jde skvěle
i Zdroj: Rockstar Games
Grand Theft Auto V Novinka GTA 6 má dle Take Two posouvat hranice zábavního průmyslu, vývoj jde skvěle

GTA 6 má dle Take Two posouvat hranice zábavního průmyslu, vývoj jde skvěle

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

9. 8. 2022 11:57

Označit konkrétní titul za “nejočekávanější” jde tradičně jen s trochou nadsázky, v jednom případě se toho ale nebojím. Další pokračování série Grand Theft Auto bylo oficiálně oznámeno v únoru a vydavatelství Take Two si je, nehledě na spekulace o problematickém vývoji, jisto tím, že opět půjde o přelomovou záležitost.

Reklama
Reklama

  • Vydavatelství Take Two tvrdí, že vývoj GTA 6 jde skvěle
  • CEO Strauss Zelnick ujišťuje, že hra posune hranice toho, jak můžou vypadat hry i zábava jako taková

V rámci výsledků za další období fiskálního roku oznámilo, že vývoj pokračuje podle plánu a bez větších problémů. Zároveň hráče nalákalo slovy o údajném posouvání hranic toho, co je v zábavním průmyslu možné. 

“S vývojem dalšího dílu Grand Theft Auto je studio Rockstar Games odhodláno opět posunout standard série jako takové, herního průmyslu, i celého zábavního průmyslu. Přesně tak, jako se to povedlo každé předchozí vydané hře studia,” tvrdí velmi sebevědomě CEO Take Two Strauss Zelnick. Na studio tím klade velkou zodpovědnost. Po těžko uvěřitelném úspěchu GTA V nyní musí Rockstar navázat s ještě úspěšnějším projektem. Ostatně v rámci stejného sdílení informací Take Two odhalilo, že pátý díl už prodal 170 milionů kopií a GTA V tak dále upevňuje druhé místo v žebříčku nejlépe prodávaných her historie (po dominantním Minecraftu).

Dle nejaktuálnějších spekulací bychom se mohli dočkat dvou hratelných postav, přičemž by mělo jít o pár ve stylu Bonnie a Clyde. Ve studiu v průběhu vývoje došlo k změnám ve vizi, původně měl být titul až příliš megalomanský. Nakonec bylo údajně rozhodnuto o zasazení na fiktivní Floridu, respektive do Miami. Studio ale zatím nic nepotvrdilo ani nevyvrátilo.

Datum vydání je tak zatím v nedohlednu. Lze předpokládat, že si ještě pár let počkáme.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz