Fallout 1 a 2 zamířily na telefony s Androidem. Bethesda v tom však prsty nemá
i Zdroj: Bethesda / Fallout press kit
Mobilní hraní Fallout 2 Novinka Fallout 1 a 2 zamířily na telefony s Androidem. Bethesda v tom však prsty nemá

Fallout 1 a 2 zamířily na telefony s Androidem. Bethesda v tom však prsty nemá

Jakub Fišer

Jakub Fišer

26. 10. 2022 14:00 4

Tento měsíc oslavuje společnost Bethesda 25. výročí od vydání prvního dílu post-apo RPG Fallout. A mobilní hráče může potěšit, že právě první a druhý díl přichází ve formě upraveného launcheru na mobily s Androidem.

Reklama

  • Vývojář 360deg přenesl Fallout 1 a Fallout 2 na Android
  • Dokázal to díky lancheru digitálních kopií her z GOG
  • Stačí vám tak vlastnit tuto kopii hry a stáhnout si aplikaci fo2.exe

Vývojáři z Bethesdy sice na mobilní hráče čas od času pomýšlí, zatím z toho ale vznikla jen mobilní budovatelská plošinová strategie Fallout Shelter, která se stejně nejlépe hraje na tabletu.

Hráče tak může potěšit tajemný vývojář-samouk 360deg, který přinesl na telefony a tablety se systémem Android port originálního Falloutu a Falloutu 2. Stačí si na vaše zařízení stáhnout z obchodu Google Play aplikaci fo2.exe.

Jde de facto o launcher, který umí na vašem mobilním zařízení spustit GOG verze původních post-apo RPG her. Zatímco launcher fo2.exe je tak zadarmo, digitální kopie zmíněných her už musíte vlastnit. Na GOG jsou k mání po 10 eurech (asi 245 Kč).

Díky výkonu dnešních smartphonů nemusíte mít obavy, hry poběží v nativním rozlišení na plné detaily a nabídnou nefalšovaný nostalgický zážitek. Pozor si však musíte dát na poměr stran – je možné, že při hraní na mobilu s poměrem 18-20:9 budou po stranách typické černé pruhy.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz