Elden Ring v Game Passu? Ne, Microsoft tvrdí že šlo o technickou chybu
i Zdroj: FromSoftware / Bandai Namco
Elden Ring Novinka Elden Ring v Game Passu? Ne, Microsoft tvrdí že šlo o technickou chybu

Elden Ring v Game Passu? Ne, Microsoft tvrdí že šlo o technickou chybu

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

11. 8. 2022 11:05

Komunita předplatitelů služby Xbox Game Pass na začátku týdne výrazně zpozorněla. V propagačních materiálech lákajících na předplatné se totiž objevil i RPG hit letošního února Elden Ring. Situace ale nakonec tak veselá není a Elden Ring si zatím v Game Passu nezahrajeme, společnost Microsoft oznámila, že šlo o chybu.

Reklama

  • Elden Ring se v Game Pass Ultimate (zatím) neobjeví
  • V reklamě se objevil kvůli technické chybě
  • To platí i pro GTA V a Soul Hackers 2

Na svém osobním Twitteru to zveřejnil editor magazínu The Verge Tom Warren. Elden Ring se totiž objevil v propagačních slidech služeb Game Pass Ultimate, reklama tak lákala na to, že si v rámci předplatného zkusíte Elden Ring nejen bez další koupě, ale i v rámci cloudového hraní. Stejná situace se týkala i GTA V a připravovaného japonského RPG Soul Hackers 2.

Microsoft ale v komentáři pro Eurogamer uvedl, že jde o bug zobrazující nesprávné hry v dotyčných aplikacích. Firma zároveň uvedla, že si je chyby vědoma a rovnou vydala opravu.

Magazín IGN připomíná, že nejde o první podobnou událost. V minulosti se nesprávně spekulovalo o tom, že do služby míří akce Control finských Remedy, přičemž se první zmínky objevovaly už na konci roku 2019, ale autoři je striktně odmítali. Nakonec se do služby hra dostala až o rok později. Podobná situace panuje kolem Cyberpunku 2077, který hráči vyhlížejí už dlouho, zatím bez úspěchu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz