Edgerunners pomohlo CD Projektu k rekordním finančním výsledkům
i Zdroj: CD Projekt
Novinka Edgerunners pomohlo CD Projektu k rekordním finančním výsledkům

Edgerunners pomohlo CD Projektu k rekordním finančním výsledkům

Radek Raudenský

Radek Raudenský

29. 11. 2022 10:08

CD Projekt Red od vydání Cyberpunk 2077 nepřinesl žádné zásadní tituly, tím pádem studio ani nemělo nikterak pozitivní finanční výsledky. Původně hra prodala přes 13 milionů kopií, jak ale nyní studio prozradilo, nebývalý úspěch anime Cyberpunk: Edgerunners prý pomohl hře prodat ještě více kopií, překonat hranici 20 milionů a přičinit se za nejlepší třetí kvartál vůbec.

Reklama

  • CD Projekt odhalil své finanční výsledky
  • Dle slov vedení se anime Edgerunners zásadně podílelo na rekordním třetím kvartálu

„Co se týče financí, toto byl náš nejlepší třetí kvartál v historii, kdy naše příjmy vzrostly na 54,3 milionů dolarů, z většiny šlo o prodeje Cyberpunku. 21,8 milionů dolarů je čistý zisk,“ tvrdí finanční ředitel Piort Nielubowicz.

„Desetidílná série, na které se CD Projekt podílel s japonským studiem Trigger, ohromilo miliony fanoušků po celém světě. Anime bylo chváleno kritiky a dosáhlo top 10 v 19 zemích. Popularita anime, společně s pozitivním přijetí aktualizace Edgerunners, jasně ovlivnila prodeje hry,“ doplnil Nielubowicz.

Studio následně prozradilo, že se sice neplánuje pokračování Edgerunners, studio ale chce nadále tvořit nový obsah v rámci transmedií, tedy napříč více platformami jako jsou třeba streamovací platformy.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz