Hrej.cz Novinka

EA se stalo terčem hackerského útoku. Útočníci disponují zdrojovým kódem pro FIFA 21 i Frostbite

radek-raudensky
Radek Raudenský
10. 6. 2021 19:39 1 Sdílej:

Smutné. Bohužel, hackerská komunita se v posledních měsících rozhodla, že se pustí do herního průmyslu, a po napadení Capcomu, Cryteku či CD Projekt Red se terčem stalo jedno z největších studií – Electronic Arts. To útok potvrdilo, a to včetně všech škod.

Reklama
Reklama

  • Hackeři odcizili zdrojový kód k FIFA 21 i Frostbite enginu
  • EA útok potvrdilo

Dle webu Motherboard, který má přístup k hackerským fórum na dark webu, se hackerům podařilo napadnout snad veškerou infrastrukturu EA. Díky tomu si skupina zajistila plný zdrojový kód k FIFA 21, matchmakingu a také zdrojový kód k Frostbite enginu, který se používá ve většině EA her.

Celkově má jít o složku čítající 780 GB – která jde samozřejmě do prodeje. EA dlouho neváhalo a útok oficiálně potvrdilo, navíc přiložilo informace o datech, která se podařilo hackerům odcizit. „Po útoku jsme udělali bezpečnostní záplaty a neočekáváme dopad na naše hry nebo byznys. Aktivně spolupracujeme se zákonnými zástupci a dalšími experty," tvrdí EA

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz