Hrej.cz World of Warcraft Článek

Dojmy z Road to BlizzCon 2015

Jaromír Möwald

Jaromír Möwald

4. 10. 2015 07:00 5
Reklama
Reklama

Myslel jsem si, že nemám rád progamingovou scénu. Po jednom dni stráveném v pražské O2 areně, kde se tento víkend odehrává akce Road to BlizzCon 2015, už můžu s klidným svědomím říct, že jí pouze nerozumím... Ale fascinuje mě. Uznejte sami, řekli byste si snad před nějakými pěti lety, že budete dobrovolně sedět v hledišti, z nějž většinou sledujete hokejové zápasy a s napětím se dívat na plátno, kde si to dva borci rozdávají v kartičkách? Ještě méně pravděpodobná však byla realita, kdy jsme společně s Lukášem Kuncem navíc fandili a chápali, co se na obří obrazovce děje.

První kontakt s herním světem, který proplouvá zcela mimo ten váš, byl doslova bombastický. Přímo uprostřed haly se totiž tyčila obrovská konstrukce, na níž byly navěšeny různé obrazovky, loga a plátna, která jasně vymezovala prostor třem hlavním aktérům - Hearthstone: Heroes of Warcraft, Heroes of the Storm a World of Warcraft. Právě v těchto hrách probíhala evropská kvalifikace na hlavní turnaj v rámci nadcházejícího BlizzConu a ostrý program začal přesně s úderem dvanácté hodiny. Ze všech tří ploch se začal najednou linout hlas moderátorů, kteří měli celou show na starosti a ačkoliv chvíli trvalo, než si člověk zvykl na onu zvukovou kakafonii, po velmi krátké době přestal ostatní zvuky vnímat a soustředil se pouze na to, co sledovat chtěl.

Bizarně působily v podstatě jen dvě věci. Že nám to celé nepřišlo divné, a že místo věkem ošlehaných borců jsme se dívali na dva teenagery.

Nás nejvíc zajímal kvalitně obsazený turnaj v parádních “kartičkách” Hearthstone. Ještě předtím, než se oba dva soupeři pustili do hry, nás ale doslova a do písmene dostala neuvěřitelně profesionální produkce. Studio, v němž se střídají skvěle připravení moderátoři a nadšeně sekundující experti (plnící daleko více než jen úlohu “color” komentátorů) jako na běžícím páse. Kvalitní dekorace, které nejenže s přehledem překonávají fotbalová studia České televize, ale dotahují i oficiální přenosy britské Premier League. Informační medailonky obou hráčů, jakkoliv točené v nějaké vybydlené garáži, jenž snesou srovnání například s magazínem fotbalové Ligy mistrů. Bizarně působily v podstatě jen dvě věci. Že nám to celé nepřišlo divné, a že místo věkem ošlehaných borců jsme se dívali na dva teenagery.

Těžko jsme mohli odolat velkému lákadlu, které se nacházelo po obou stranách haly a tlačila se u něj obří fronta, která ale kupodivu postupovala velmi rychle. Hrála se tu totiž střílečka Overwatch, v níž může šest hráčů změřit síly s jinou šestkou. V základu se jedná o odpověď Blizzardu na druhý Team Fortress. Jak co se týče výtvarného stylu, tak rychlé hratelnosti a stylu schopností, které bylo možné využívat. Už po prvním zápase je však jasné, že tohle nebude jenom jednorázová záležitost, a že bude nutné se sem ještě minimálně jednou vrátit. A pak ještě jednou. A znova. A pak už nás zdejší pořadatelé skoro znali jménem. Naše (velmi pozitivní) dojmy shrne již brzy samostatné preview, na které se můžete těšit v příštím týdnu.

Díky kouzlu toho, že jste skutečně při tom, si užijete i hru, ke které nemusíte mít vůbec žádný vztah.

Zcela upřímně - obrovská stage, které dominovala MOBA Heroes of the Storm (a která zabírala půlku celé plochy), v nás nevzbuzovala zprvu nijak úžasné pocity. Divácký zájem o skupinové zápasy byl přinejlepším vlažný a (naše) neznalost pravidel vybízela k tomu, abychom se často vraceli na druhou stranu haly, případně “ještě jednou” ke stánku s Overwatchem. I zde se ale povedlo to, co provázelo v podstatě celý Road to BlizzCon. A pokud si nenecháte ujít dnešní část programu, dáte nám jistě za pravdu. Perfektní produkce komentovaných zápasů dovede fascinovat dlouhé minuty pouze svou existencí a díky kouzlu toho, že jste skutečně při tom, si užijete i hru, ke které nemusíte mít vůbec žádný vztah. Výslednému dojmu pochopitelně přidává i to, že jste se nemuseli trmácet nikam za hranice, ale strávili na cestě několik minut či maximálně nějakou tu hodinku, pokud nejste z Prahy. Připojte k tomu zástup cosplay postaviček z Blizzardích her, s nimiž si můžete udělat fotku na památku, pohodové pořadatele, kteří mluví v drtivé většině případů česky a dá se s nimi dohodnout, i když omylem zahnete do prostor, které vám nejsou určeny, a máte skvělou akci, jež je radost si užít. Pokud máte lístky a sobotní program jste prošvihli, dnes to určitě napravte. A jestliže jste se dočetli až sem a rádi byste do O2 areny vyrazili taky, můžete si přivstat a zkusit štěstí ve frontách. Když se nestihne naplnit kapacita, budete vpuštěni do jámy lvové také.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz