DICE se nadále střetává s neustupující kritikou hráčů Battlefieldu 2042. Moderátoři hrozí uzavřením Subredditu
Battlefield 2042 Novinka DICE se nadále střetává s neustupující kritikou hráčů Battlefieldu 2042. Moderátoři hrozí uzavřením Subredditu

DICE se nadále střetává s neustupující kritikou hráčů Battlefieldu 2042. Moderátoři hrozí uzavřením Subredditu

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

9. 1. 2022 09:50 2

Není žádné tajemství, že Battlefield 2042 nezažil po stránce hráčského přijetí zrovna nejlepší start série. Nejnovější titul od vývojářů z DICE zklamal ostatně nemálo hráčů, a to jak ve smyslu nabízeného obsahu, tak i technické uhlazenosti. Dává proto smysl, že svoji frustraci budou někteří uživatelé projevovat na komunitních stránkách. Jednou z nich se stává i Reddit, kde od vydání dochází ke stále vyhrocenějšímu chování hráčů.

Reklama
Reklama

  • Toxicita hráčů vůči Battlefieldu 2042, DICE i EA se stále stupňuje
  • Moderátoři Redditu dávají tamním uživatelům ultimátum

Řeč je o Subredditu, jenž momentálně obsahuje přes 3 300 komentářů. Součástí problému se stala zejména ostřejší zpráva komunitního ředitele EA rozebírající skutečnost, že i vývojáři potřebují vánoční pauzu a chvíli oddechu. Přesné znění textu si můžete i s následnou omluvou přečíst ve starší novince níže. Dodejme pouze, že nůžky vzájemného pochopení nebyly mezi komunitou a vývojáři starších Battlefieldů nikdy natolik rozevřeny.

Jak jsme již uvedli, moderátorská skupina dala přispěvovatelům fóra několik možností – (1) buď sníží míru urážlivosti a Subreddit zůstane otevřen, nebo (2) své chování nezmění a na většinu komentářů nepůjde reagovat, či (3) se chování bude nadále stupňovat a dojde k uzamčení celého Subredditu na stanovenou dobu. 

Jinak řečeno přijatelná je pouze konstruktivní kritika vztažená ke hře, ne osobní útok na zástupce vývojářského týmu a vydavatelství. Nakolik bude frustrovaná komunita skutečně ochotna těmto požadavkům naslouchat, je pochopitelně otázkou na jinou debatu. Je ovšem nepopiratelné, že by tento vstřícný krok výrazně napomohl autorům ke snazšímu tvoření nového obsahu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz