Dechberoucí adventura Gris příští týden zamíří na konzole Xbox One, Xbox Series a PlayStation 5
i Zdroj: Hrej.cz
Gris Novinka Dechberoucí adventura Gris příští týden zamíří na konzole Xbox One, Xbox Series a PlayStation 5

Dechberoucí adventura Gris příští týden zamíří na konzole Xbox One, Xbox Series a PlayStation 5

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

7. 12. 2022 08:50

Éterická adventura Gris rozhodně umí chytit za srdíčko, počin španělského studia Nomada navíc díky stylizované grafice prakticky nestárne. Autoři tedy mohli nerušeně pracovat na portech pro další platformy.

Reklama

  • Gris se chystá na konzole Xbox One, Xbox Series a PlayStation 5
  • Hra zde vyjde 13. prosince

Líbivý vizuál, perfektní animace či podmanivý zvukový podkres, to vše stojí za úspěchem malovaného dobrodružství, které už dávno překročilo milion prodaných kopií. Není tedy důvod, proč jej nenabídnout dalším hráčům.

Hra se doposud objevila na PC a konzolích Nintendo Switch a PlayStation 4, cestu si našla i na mobilní platformy. A jak prozrazuje přiložený trailer, už příští týden bude dostupná na dalších konzolích.

Jednotlivé verze se od sebe maličko liší. Xbox Series X hru umí rozpohybovat ve 4K rozlišení a 60 FPS, další možností je 2K a 120 FPS (což platí také pro slabší Xbox Series S). PlayStation 5 dokonce zvládne 4K při 120 FPS, autoři navíc zapracovali na využití možností ovladače DualSense. Hra bude dostupná i na konzoli Xbox One.

Zbývá už jen zmínit termín vydání, Gris se vrátí 13. prosince.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz