Co se stalo s Plants vs. Zombies 3 – Kdy hra vyjde a jaké novinky přinese?
i Zdroj: Electronic Arts
Mobilní hraní Plants vs. Zombies 3 Novinka Co se stalo s Plants vs. Zombies 3 – Kdy hra vyjde a jaké novinky přinese?

Co se stalo s Plants vs. Zombies 3 – Kdy hra vyjde a jaké novinky přinese?

Jakub Fišer

Jakub Fišer

9. 5. 2022 10:37

Situace kolem třetího dílu mobilní tower-defense legendy Plants vs. Zombies dokonale ukazuje, jak může být složité vydat hru na telefony. První zmínka o novém pokračování se objevila již v roce 2019. Od té doby je ale ticho po pěšině. Jak to vypadá s vývojem Plants vs. Zombies 3 na jaře roku 2022?

Reklama
Reklama

  • Práci na novém PvZ 3 oznámilo EA již v roce 2019
  • Hru postupně v letech 2020 a 2021 pustilo do uzavřeného testování
  • Poslední se odehrálo minulý měsíc, datum plnohodnotného vydání však stále neznáme

Pokud patříte k milovníkům série Plants vs. Zombies, čekáte zřejmě na třetí pokračování mobilního tower-defense hitu jako na smilování. Žel bohu, studio Electronic Arts, které za hrou stojí, poskytuje svým fanouškům jen velmi málo informací.

Dle dostupných zpráv víme, že v roce 2019 započal vývoj a ještě v témže roce byla hra zpřístupněna v rámci testování pro některé uživatele z USA a Kanady. V únoru 2020 pak byl titul znovu vpuštěn do pre-alfa testování, tentokrát pro hráče z Indonésie, Filipín a Rumunska.

Co se stalo s Plants vs. Zombies 3 – Kdy hra vyjde a jaké novinky přinese?
i Zdroj: Electronic Arts

Po osmi měsících, konkrétně v říjnu 2020, bylo testování ve vybraných zemích ukončeno a EA potvrdilo, že na hře je ještě hodně práce. V září 2021, tedy o rok později, byl pak spuštěn nový test, a sice pro zájemce z Austrálie a Filipín. I ten po čase skončil a v tuto chvíli poslední test se rozběhl letos v dubnu, kdy si mohli vybraní fanoušci vyzkoušet hru na území Austrálie, Filipín a také Holandska.

Hra se tak nachází ve verzi 4.0.27, přičemž nelze jednoznačně potvrdit, zdali jde o poslední předběžnou verzi a po ní již bude následovat oficiální datum plnohodnotného vydání, či bude-li pokračovat testování, ale kupříkladu ve formě veřejné beta verze.

Nejnovější počin Plants vs. Zombies 3 by měl každopádně nabídnout celou plejádu dříve známých rostlin a zombíků, ale také úplně nové tváře a hlavně příběhovou linku. Těšit se jistě můžeme na vylepšenou grafiku i nové minihry, které ještě osvěží hratelnost.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz