Benjamin Mendy zmizel kvůli obvinění ze znásilnění z FIFA 22. Jeho karty ale stále kolují na trhu FUT
FIFA 22 Novinka Benjamin Mendy zmizel kvůli obvinění ze znásilnění z FIFA 22. Jeho karty ale stále kolují na trhu FUT

Benjamin Mendy zmizel kvůli obvinění ze znásilnění z FIFA 22. Jeho karty ale stále kolují na trhu FUT

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

29. 9. 2021 16:57

Společnost EA Sports odstranila z letošního ročníku fotbalové simulace FIFA a souvisejícího ekosystému FIFA Ultimate Team virtuální podobu obránce Manchesteru City Benjamina Mendyho. Ten v současnosti čelí obviněním z celkem čtyř případů znásilnění a dalších sexuálně motivovaných útoků. Čeká ho soud. Ze hry ale nezmizel natrvalo. Pokud se prokáže, že je nevinný, opět se objeví ve virtuálních soupiskách.

Reklama
Reklama

  • Obránce Manchesteru City Benjamin Mendy byl odstraněn z FIFA 22
  • Čelí totiž několika obviněním ze sexuálního násilí
  • Jeho karty ale dále kolují po trhu FUT

“V souvislosti s tím, že byl Benjamin Mendy vyřazen z aktivních soupisek Manchesteru City i Francouzského národního týmu, byl odstraněnen i z odpovídajících soupisek ve FIFA 22 a neobjeví se ani v balíčcích a Ultimate Draftu režimu FIFA Ultimate Team, minimálně po dobu soudního řízení,” okomentoval situaci tiskový mluvčí EA pro magazín Eurogamer.

Tuto kartu už v balíčcích FUT nenajdete. Na trhu je ale stále k mání. Zdroj: FUTHEAD
Tuto kartu už v balíčcích FUT nenajdete. Na trhu je ale stále k mání. Zdroj: FUTHEAD

Studio ale zatím nijak nezasáhlo proti jeho výskytu v již existujících mužstvech. Po přestupovém trhu Ultimate Team tak můžou kolovat Mendyho karty. Navíc hrozí, že s jeho nově nabytou “exkluzivitou” budou hráči šponovat aukční ceny. EA v minulosti podobné situace řešila tím, že zafixovala cenu daného předmětu.

Server Kotaku připomíná, že má situace precedens. Z ročníku FIFA 20 zmizel legendární nizozemský útočník Marco van Basten po tom, co ve vysílání použil nacistický pozdrav. O rok později se do hry vrátil. Pokud se prokáže, že byl Mendy křivě obviněn, také ho hráči uvidí zpátky. V současnosti pobývá ve vazbě v britském Chesteru. Soudce zamítl jeho propuštění na kauci. Před soudem stane v listopadu a finální rozsudek by měl padnout na konci ledna.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz