Assassin’s Creed: Red má sledovat příběh dvou postav. Na své cestě Japonskem osobně prý poznáme umění samuraje i nindži
i Zdroj: Ubisoft
Novinka Assassin’s Creed: Red má sledovat příběh dvou postav. Na své cestě Japonskem osobně prý poznáme umění samuraje i nindži

Assassin’s Creed: Red má sledovat příběh dvou postav. Na své cestě Japonskem osobně prý poznáme umění samuraje i nindži

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

18. 3. 2023 07:20

Přestože nám nejbližší Assassin’s Creed: Mirage ještě nemá ani datum vydání, jeho následovník Codename Red se znovu stává předmětem diskuze. Nejnovější příspěvek přináší znovu insider Tom Henderson skrze vlastní magazín Insider Gaming. V jeho pohledu se ukazuje, že hra zasazená hra do Japonska, která byla oznámena teaserem loni, přinese návrat akčního RPG, kde se bude křížit příběh cesty meče a cesty plížení.

Reklama

  • Assassin’s Creed z Japonska má podle insidera Toma Hendersona přinést dvě hratelné postavy – šinobi a samurajku
  • Informace přinesl s doprovodem toho, že hra bude také více o plížení
  • Přítomnost má zaznamenat třeba prvek ukrývání těl nebo hra světla a stínů

Insider Gaming již v únoru uvedl, že projekt Red je i přes předpokládané vydání až na přelomu let 2024/2025, již v relativně dobrém stavu a že bude obsahovat dvě hratelné postavy. Tyto postavy nyní popisuje a zasazuje do kontextu. Henderson ve svém článku píše, že půjde v prvé řadě o představitele japonského kradmého postupu šinobi, a zadruhé tamního mistra meče, tedy samuraje. Podrobnosti o tom, jak budou jednotlivě hratelné, jsou nicméně zatím omezené. Víme jen to, že insiderovy zdroje soudí, že první postava, která se objevila už v loňském teaseru, je údajně samurajka, zatímco druhá, povoláním šinobi, je zase trochu nezvykle africkým uprchlíkem, který se naučil zvykům assassínského řádu.

Mimo postav je jedním z důležitých detailů, na které Henderson upozorňuje, také důraz na stealth. Alespoň v teorii by se tak hra mohla připodobnit k sérii Tenchu, neboť se zdá, že se Ubisoft rozhodl k práci přistupovat jinak. Zmiňován je nejen nádech Japonska, jenž je přirozeně dán tamním zasazením, ale i dost upravený způsob hraní ve stylu Splinter Cellu a Hitmana, kde jednotlivé prvky tvoří údajně tvoří i skrývání těl, ukrývání se ve vysoké trávě nebo zhasínání světel pro ukrytí stínů.

Pokud jde o datum, kdy se toto má odhalit takříkajíc oficiálně, Henderson zatím nic neprozrazuje, neboť nyní netuší, kdy se tak stane. Rozumí však, že na letošní E3 to nebude. Již dříve poznamenal, že hlavní zář světlometů na sebe v rámci E3 2023 má vzít Assassin’s Creed: Mirage, jež se po dlouhé době představí jakožto „menší Assassin’s Creed“, jenž má vyjít ještě letos.

Titul by se podle jeho zdrojů měl na letošním veletrhu dočkat např. detailnějšího představení hratelnosti, a pokud štěstí bude stát při fanoušcích, tak i data vydání. Zbytek je pak dle Hendersona tvořen jinou hrou série. Svou pozornosti by si na E3 mělo v rámci série uzmout totiž i oficiální odhalení VR počinu Assassin's Creed Nexus, jež se podle spekulace může dočkat i druhého dílu.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro hodnocení a psaní komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama