Microsoft údajně brzy prozradí další plány

22. únor 2021 10:47 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (1)

Microsoft v souvislosti s nákupem společnosti ZeniMax Media zatím nemluví o plánech do budoucna, což je zčásti dáno především tím, že akvizice ještě nebyla dokončena. Zákulisní informace naznačují, že se více detailů dozvíme krátce poté, co bude vše oficiálně potvrzeno.

S informací přišel Jeff Grubb ze serveru GamesBeat. V posledním podcastu naznačil, že Microsoft chystá speciální event, kde chce naznačit, jaké má plány s Bethesdou, která mu taktéž spadla do klína. Grubb zatím neví, zda půjde samostatný panel, fanoušci se ale dle jeho slov v každém případě mají na co těšit.

Akvizici nyní posuzuje Evropská komise, kterou o přezkoumání požádal samotný Microsoft. Chtěl mít totiž jistotu, že z jeho strany nedojde k porušení antimonopolních zákonů. Posudek by měl být dokončen nejpozději 5. března, pak bude záležet, zda se v něm neobjeví připomínky, které by celou záležitost zkomplikovaly.

Pokud ne, mohl by Microsoft dle Grubba začít mluvit o dalších plánech přibližně v polovině března. Palčivým tématem je přístup k novým značkám, z nichž by eventuálně mohl udělat exkluzivity pro vlastní platformy. Phil Spencer se v této souvislosti vyjádřil, že bude rozhodováno u každého titulu zvlášť, Todd Howard zase naznačil, že Starfield a The Elder Scrolls 6 dorazí i ke konkurenci.

Zdroj: Gaming Bolt, GamesBeat

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20899253
Tpr Santa78 napsal 23. 2. 2021 v 10.01

Kdyby chtěli poradit co by mohli se Zenimaxem dělat, tak já bych nějaké nápady měl. Nápověda: Morrowind vyšel v roce 2002... :D

Nahlásit nevhodný obsah