CD Projekt válčí s šířením kódu Gwentu

22. únor 2021 13:29 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Společnost CD Projekt Red podniká první kroky ve snaze zamezit nadbytečnému šíření ukradeného zdrojového kódu Gwent: The Witcher Card Game. Využitím zákona DMCA smazala několik Tweetů, které nabízely linky ke stažení souborů obsahujících kód. 

Popis provinění uživatelů je následující: „Nelegálně získaný zdrojový kód Gwent: The Witcher Card Game. Publikovaný bez autorizace, neměl být zveřejněn na veřejnosti“. Samotným účtům se nic nestalo, zmizely jen jejich příspěvky. V mailové korespondenci rozeslané provinilým uživatelům jsou zmíněný minimálně čtyři dotčené tweety, případů ale pravděpodobně bude mnohem více.

Dle webu Vice, který si informací přišel jako první, obsahují stažené soubory assety několika různých verzí Gwentu a poznámky hackerů, kteří lákají na další úniky.

Snahy CD Projektu navazují na události z předminulého týdne, kdy společnosti hackeři skrze ransomwarový útok odcizili obrovské množství dat, mimo jiné obsahující zdrojové kódy Cyberpunk 2077, Zaklínače 3 a Gwentu. Data byla následně prodána v internetové aukci. Osud jednotlivých složek krádeže je zatím nejasný. Lze předpokládat, že se s dalšími týdny a měsíci budou objevovat na internetu, společně s interními detaily o fungování firmy, které útočníci získají ze souborů administrativy. 

Zdroj: Vice

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 23. 2. 2021 v 14.13

Whatever, CD PROJEKT is dead. Dávám tomu osm let než se zmůžou na další AAA projekt, zmůžou-li se vůbec. PS4 verze CYBERPUNKU pořád na hovno, kdyby náhodou zapoměli. Platil jsem HOTOVĚ, za HOTOVOU hru. Furt nic.

Editováno: 23. 02. 2021 v 14.15

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 22. 2. 2021 v 13.49

Jak jsem někde četl, asi by bylo nejlepší, kdyby CD Projekt hned po prodeji kódů všechny zveřejnil (tedy pokud je nekoupil sám). Toho, kdo je koupil, by pěkně naštval a reputace hackerů by šla dolů. To, že se kódy objeví, bylo celkem jasné a vzhledem k tomu, že hry nemají protipirátskou ochranu, není šíření kódu až tak nebezpečné. Že by na jejich základě někdo vydal hru konkurující něčemu z portfolia CD Projektu a zároveň by to udělal tak, aby to nebylo žalovatelné, mi nepřijde pravděpodobné. Spíš by je mohlo mrzet ukradení administrativních složek.

Nahlásit nevhodný obsah