Unikla zrušená N64 verze Dinosaur Planet

21. únor 2021 09:20 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (0)

Akční adventura Dinosaur Planet ve verzi pro Nintendo 64, na které vývojáři z Rare pracovali kolem přelomu tisíciletí, je k nahlédnutí na internetu. Pokročilý build nikdy nevydané verze provází i záběry z hraní na původně zamýšleném hardwaru.

Podle skupiny Forest of Illusion, která se soustředí na zachování postarších titulů, byl build zakoupen nejmenovaným švédským sběratelem videoher. Zamýšlená labutí píseň Nintenda 64, jež měla hráče zasvětit do rozsáhlých oblastí a plného dabingu, se měla pyšnit bezprecedentním požadavkem 512Mb cartridge  což by podle magazínu VideoGamesChronicles činilo z Dinosaur Planet největší hru, která se na slavnou konzoli Nintenda dostala.

Jak bylo ale již řečeno, hra se svého debuty na tomto systému vůbec nedočkala a namísto toho zamířila v roce 2002 na modernější Gamecube. Zde se však neprezentovala jako samostatný titul, nýbrž jako odkaz na slavnější sérii Star Fox. Tato změna měla podle starších spekulací nastat poté, co byla hra v původní podobě představena Šigeru Mijamotovi.

Co se slíbené ukázky týče, o tu se postarali techničtí kouzelníci z Digital Foundry. Souběžně s gameplay ukázkou původní verze na Nintendu 64 taktéž potvrdili i pravost zmíněného buildu.

Zdroj: Eurogamer, VideoGamesChronicles

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!