505 Games oznamuje Puzzle Quest 3

22. leden 2021 16:03 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (3)

Je to už spousta let od vydání druhého dílu Puzzle Quest, tedy RPG spojeného s žánrem spoj tři. Není tak divu, že hráči a fanoušci této série na nový díl už zanevřeli. Nedávno se ale vývojáři ze studia Infinity Plus Two, kteří mají sérii na starosti, dostali pod vydavatele 505 Games, s čímž se nejspíše mění plány.

Vydavatelství totiž oznamuje, že Puzzle Quest 3 je ve vývoji. Děj se posune 500 let po údálostech v prvním díle a máme se dočkat nových herních mechanismů. Má jít o F2P titul a o vývoji se rozhodlo po obrovském zájmu fanoušků, jak tvrdí ředitel Infinity Plus Two Steve Fawkner.

„Vize pro tento projekt se tvoří už několik let a, stejně jako každá dobrá Puzzle Quest hra, bude hratelnost okolo balancu mezi hraním, příběhem a strategickým řešením puzzlů. Přineseme také něco nového, co se bude líbit jak novým, tak starým fanouškům.“

Zdroj: PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880825
Aleš Tihlařík napsal 23. 1. 2021 v 11.01

Masarkavtrenyrkach: Je škoda tu hru šmahem odsoudit jen kvůli F2P modelu. Současné Gems of War od stejných vývojářů hraju s přestávkami už dva roky, a ačkoliv se na člověka pořád usmívají alternativní měny, gameplay je pořád stejná zábava.

Občas je potřeba přivřít oči, ale celkový finanční model není vyděračský, i bez jakékoliv investice je singleplayerová kampaň velká (zdánlivě až nekonečná) zábava. Předpokládám, že největší výhodu budou mít platící hráči v multiplayeru, ale ten mě jako fanouška původních Puzzle Questů stejně nezajímá.

U třetího Puzzle Questu očekávám to stejné - pokud nebude F2P model přehnaně agresivní (nutnost energie na hraní, povinné videoreklamy mezi hrami...), tak se podle mě můžeme těšit na výbornou mobilní hru, která po čase mimo casual publika zaujme i nás, hráče.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 22. 1. 2021 v 17.56

F2P? Takže nic. Škoda.
P.S.: Proč je tak důležité, že se to odehrává o 500 let později než první díl? Podle zveřejněných materiálů je ten svět evidentně beznadějně rigidní, protože ani pět století jim nestačilo k vylepšení technologií :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20922308
zaty napsal 22. 1. 2021 v 16.21

Heroin, ruce pryč!

Trošku se teda bojím toho F2P modelu, ale snad to bude ok.

Nahlásit nevhodný obsah