Apple sníží menším vývojářům poplatky

18. listopad 2020 15:06 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

Téma ohledně poplatků velkým prodejním platformám vám v posledních měsících určitě neuteklo. Obrovskou diskuzi vyvolalo studio Epic Games, které se vedle Steamu a konzolových platforem soustředilo na další subjekty, třeba na mezinárodní konglomerát Apple. Právě s ním se nyní Epic Games soudí. A vypadá to, že toto jednání nese první ovoce.

Ještě před soudním řízením bylo téměř nemyslitelné, aby Apple ustoupil ze svých požadavků po vývojářích, kteří museli odevzdávat 30 procent příjmů ze svých aplikací. Jedinou výjimku tvořili uživatelé, kteří si platili určité předplatné služby déle než rok. Toto jednání se ale nakonec mění. Apple totiž oznámil zahájení iniciativy App Store Small Business Program. Všichni vývojáři, kteří mají za rok menší příjem než 1 milion dolarů, budou platformě odevzdávat pouze polovinu původního objemu poplatků – tedy 15 procent.

Dle slov vedení bude této podmínce vyhovovat velká většina vývojářů, přesné číslo ale neznáme. Další informace o této iniciativě se máme dozvědět v prosinci. „Malé podniky jsou páteří naší globální ekonomiky a tlukoucí srdce inovací a příležitostí v komunitách po celém světě. Zahajujeme tento program na pomoc majitelům malých firem k sepsání další kapitoly jejich kreativity a prosperity na AppStore a k postavení kvalitních aplikací, které naši zákazníci milují.“

Zdroj: TheVerge

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20853654
RuThaN napsal 18. 11. 2020 v 17.56

Konecne taky taky nejaky chleb pro lid.

Jinak tady se pise kde co o HW, i co sem moc nepatri.. ale nic o tom, ze Apple udelal vlastni ARM procesor, ktery je rychlejsi nez cokoliv od AMD a Intelu.. A to emuluje s dost malou ztratou, bez nutnosti neco znova kompilovat nebo tak.

Coz je celkem zazrak a spatny pro uzivatele, protoze Apple vezeni ma zase argument proc by do nej lidi meli vkrocit.. Nicmene je to ukazka pro dalsi firmy, co delaj ARMy, takze to jde kdyz se chce a zaplati se poradny research..
Takze by Apple klidne mohl prijit s vlastni konzoli, kterea by nebyla ostuda jako Apple TV..

Nahlásit nevhodný obsah