Zynga zakládá další pobočku v Austinu

17. listopad 2020 12:58 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (0)

Herní studio Zynga patří mezi největší mobilní vývojáře vůbec. Svědčí o tom i fakt, že Zynga zůstalo dodnes samostatné a nenechalo se nikým koupit – naopak studio ve velkém nakupuje další mobilní vývojáře a zakládá další a další studia.

To je i případ této zprávy. Studio totiž oznámilo otevření nové pobočky v texaském Austinu. Ta se má soustředit na pomoc s vývojem mobilní Star Wars hry, nad kterou má hlavní dohled studio NaturalMotion, taktéž odkoupené a v současné době pracující pod Zynga.

Vedení NaturalMotion věří, že se v této oblasti nachází dostatek talentu, který dovede přinést AAA grafiku a gameplay na mobilní platformy. Nejspíše tak nepůjde o „obyčejnou“ spoj-tři Star Wars hru, ale o opravdu kvalitní zážitek. Spolupráce mezi Disney a Zynga byla oznámena už v roce 2018, ukázka nové hry je ale nejspíše stále daleko.

Dle dostupných informací bude austinská pobočka již 12. v pořadí. Napříč všemi kancelářemi pracuje přes 1700 zaměstnanců a studio hlásí  80 milionů aktivních hráčů měsíčně.

Zdroj: GamesIndustry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!