Crusader Kings 3 prodalo 1 milion kopií

17. listopad 2020 14:43 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (0)

Paradox Interactive je vydavatelství známé především pro vydávání velmi komplexních strategií typu Hearts of Iron nebo Crusader Kings. Právě druhá zmíněná série vyšla letos v době, kdy spousta lidí musela být doma, což přineslo vydavatelství velké příjmy.

Paradox upřesnil, že za poslední kvartál stouply příjmy o 75 procent na 57,4 milionů dolarů a operativní zisk se zvýšil o 102 procent na 21,8 milionů dolarů. Hlavním zdrojem má být vydání třetího dílu Crusader Kings, které bylo pro vydavatele velmi úspěšné, jak tvrdí i ředitelka Paradoxu Ebba Ljungerud.

„Třetí kvartál tohoto roku pro nás byl skvělý díky vydání Crusader Kings 3. Když krátce před vydáním padlo embargo na recenze, skóre na metacriticu bylo 91/100, což je celkové skóre od průmyslu a herních médií. Je to naše nejvyšší ohodnocení na metacriticu a je extrémně pozitivní. Co mě ale dělá šťastnou je obrovská pozitivita našich hráčů. Přes 19 tisíc recenzí na Steamu a 1 milion prodaných kopií jasně ukazuje, že jsme udělali dobrou hru.“

Zdroj: PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!