YouTuber oznámil první rozbitý PlayStation 5

11. listopad 2020 17:27 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (5)

Jen před pár hodinami jsme vás informovali o prvních vadných kusech Xbox Series X, i když v jednom z případů jde nejspíše o vtip. Podobná zpráva ale přišla i z druhé strany barikády, YouTuber s přezdívkou ACG totiž oznámil, že jeho přidělená recenzní konzole PlayStation 5 odešla do křemíkového nebe.

Jeremy Penter, jak zní skutečné jméno tvůrce obsahu, měl prý s konzolí problémy dlouhodobě. Dle jeho slov měla jeho PS5 problém s přepisováním paměti, související s využitím externích disků, na kterých Penter zkoušel dostupné tituly. Později se objevily i potíže s připojením, padáním konzole a neschopností správně bootovat. Nakonec prý konzole “chcípla” úplně a je naprosto nepoužitelná. Společnost Sony se sice snažila pomoct, ale její technická podpora hardware nezachránila.

Penter nicméně oznámil, že společnost okamžitě zaslala náhradní kus.

Jde dost možná o první známý případ rozbitého PlayStationu 5. Samozřejmě to ale neznamená, že by podobné problémy měly mít i další konzole. Autor jen nedoporučuje, aby hráči při hraní Marvel’s Spider-Man: Remastered konzoli uspávali, protože následný boot a návrat do hry způsobuje padání systému a následný proces přepisování paměti, který zřejmě (vedle dalších) usmrtil Penterův PlayStation. To s nejvyšší pravděpodobností vyřeší první patch.

PlayStation 5 dorazí k evropským hráčům 19. listopadu. Zásoby českých prodejců jsou ale v současnosti beznadějně vyprodané.

Zdroj: VG247

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20921708
kralik.ing napsal 12. 11. 2020 v 12.27

Trochu nechápu že další vlna prodejů bude koncem února. To se nedají dovážet postupně co se vyrobí? Prosinec i leden

Nahlásit nevhodný obsah

14880585
Mr.sugar napsal 12. 11. 2020 v 11.21

RuThaN: mno tyhle starosti já nemám, mám tolik starosti, že hrát hru při launchi hry je dost mimo realitu :P.

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 11. 11. 2020 v 22.43

I s konzolema jsou problemy, kdyz prijde novy PC, tohle se netyka jen PC, kdyz vyjde nejaka nova rada komponent, akorat u konzoli se to stane je jednou pri launchi, ale PC zase nemusite vsechno kupovat hned abyste byly pokusny morcata.. U konzoli musite, paklize si chcete zahrat launch hry, hned.

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 11. 11. 2020 v 21.37

Tech nestastniku bude vzdy nejake procento. Pokud budou konzole prevazne spolehlive a vady se projevi behem zarucniho obdobi, tak co na tom sejde. Nejvetsi voser je, pokud se ty vady projevi v dobe nedostatku konzoli.

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 11. 11. 2020 v 21.10

Prostě smůla no, taky jsem koupil zrovna SSD na hry a hodil na něj RDR2, 2 týdny jsem si spokojeně hrál a počátkem třetího týdne záseky. Nejdřív jsem začal testovat komponenty jednu po druhé, až jsem s HDD scan zjistil vadu na onom SSD, co pár proskenovaných GB buňky s odezvou 30000+ ms. Zpátky na HDD už přesunout ani nešlo a po restartování už PC s připojeným diskem ani nestartovalo - musel jsem disk odpojit a hned PC fungoval. Je to fakt k naštvání, člověk se těší, ale pak čeká týdny na vlekoucí se reklamaci.

Nahlásit nevhodný obsah