Launch trailer střílečky XIII načrtává příběh

11. listopad 2020 08:50 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (1)

Komiksová střílečka XIII je zpátky. Pamětníci se dočkali remaku titulu z roku 2003, o nostalgické chvíle zřejmě nebude nouze. Na své si však zajisté přijdou také mladší hráči, studio PlayMagic si dalo záležet, aby předělávka oslovila i je. Vydání hry se připomíná v launch traileru.

Necelé dvě minuty záběrů načrtávají příběhovou premisu. Hlavní hrdina snaží zjistit, kdo vlastně je, proč ho neustále otravují zástupy neřádů. Zkušenosti elitního vojáka se naštěstí zapomenout nedají, s kvéry si i nadále dobře rozumí. Vojáci, kteří se ho snaží zajistit, tedy nemají zrovna lehký úkol.

Minulý měsíc autoři představili široký arzenál zbraní, v němž se krom konvenčních pistolí a pušek najdou i netradiční kousky, například harpuna, kuše, raketomet a další. Hrdina nicméně nosí v batůžku také speciální vychytávky, s nimiž na sebe nepoutá takovou pozornost. Do této kategorie patří třeba tlumič, šperhák nebo odposlouchávací zařízení.

Ukázka zároveň naznačuje, že se remake věrně drží své předlohy, autoři zřejmě odolali pokušení a nepustili se do výrazných změn. XIII je k dispozici na platformách Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 a PC, v příštím roce se objeví také na Switchi.

Zdroj: Gaming Bolt

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 12. 11. 2020 v 08.28

Docela pozitivní článek vzhledem k tomu, že tenhle remake je naprosto rozbitý odpad.

Nahlásit nevhodný obsah