WD: Legion přijde o část in-game podcastů

7. listopad 2020 12:55 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (3)

Francouzský vydavatel zodpovědný za Watch Dogs: Legion rozhodl o odstranění in-game podcastů, ve kterých se objevila žurnalistka britského magazínu The Atlantic, Helen Lewis. K rozhodnutí o odebrání obsahu došlo poté, co někteří hráči upozornili vývojáře na diskutabilní prohlášení řečené novinářky ohledně problematiky feminismu a transgenderu.

V návaznosti na učiněné prohlášení Ubisoftu, ve kterém společnost vyjádřila kategorický nesouhlas s dřívějšími tvrzeními Helen Lewis, budou ze hry odstraněny dvě epizody podcastu Watch Dogs: Legion's BuccanEar. K tomuto ráznému řešení se vydavatel hry uchýlil i přesto, že Lewis zastávala u obou epizod pouze roli přednašeče, a nikoli tvůrce daného textu.

Zástupci společnosti v následujícím komentáři uvedli, že oba odebrané podcasty budou nahrazeny v příštím updatu. Současně poznamenali, že Ubisoft bude v rámci budoucích projektů klást větší důraz na průzkum a analyzování partnerů, se kterými spolupracuje. Na tomto místě rovněž připomeňme, že Ubisoft se v nedávných měsících frekventovaně potýkal s problémy vnitrofiremních vztahů mužů a žen. Nekompromisnost jednání v nynější situaci může tedy částečně cílit i na zlepšení firemní reputace.

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 9. 11. 2020 v 10.39

KnedlikCZ: naopak, upozornilo se na psychouše a ten dostal právoplatně za uši.. magorům a blbcům by se nemělo dávat moc prostoru, dyť je to ostuda ..

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 8. 11. 2020 v 11.55

Takhle se pratele vytvari sberatelska hodnota neceho.

Nahlásit nevhodný obsah

20921825
KnedlikCZ napsal 8. 11. 2020 v 00.28

A jéje psychouši na twitteru se zase ozvali že?

Nahlásit nevhodný obsah