PlayStation 5 umožní nahrávat voice chat

18. říjen 2020 12:30 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (3)

Novinky o nadcházejícím systému Sony se rojí jako houby po dešti. Jedna z aktuálnějších se například integrované funkce PlayStationu 5, která hráčům umožní nahrávat a případně i odeslat záznam z uskutečněné hlasové komunikace.

Bližší podrobnosti k problematice zvukového nahrávání Sony zveřejnila poté, co mnozí na PS5 při se systémovým updatem 8.00 negativně reagovali na automatické upozornění, že hlasová komunikace uskutečněná v rámci voice chatu může být nahrávána.

V reakci na vlnu nastalé kritiky Sony následně poupravila dříve vydané oznámení, ve kterém nově sdělila, že pořízení i případné odeslání záznamů bude výhradně v rukou samotných hráčů. V této souvislosti taktéž dodala, že funkce odesílání dat bude primárně určena pro nahlašování nevhodné a závadné komunikace. Pakliže hráč této možnosti využije a záznam odešle, dojde následně k jeho podrobné analýze odbornou skupinou moderátorů. Samotná příležitost hlas nahrávat by pak podle oficiálních zdrojů měla být dostupná pouze majitelům PS5, přičemž stát by se tak mělo ode dne uvedení konzole na trh.

Výše zachycené a v textu rozebrané upozornění objevující se na PS4 je tedy pouze přípravou na skutenost, že majitelé PS5 budou moci do budoucna hovory s PS4 hráči nahrávat. Výrobce konzole se tak touto cestou striktně vyhraňuje proti kritickému názoru, že by přidaná funkcionalita měla jakkoli narušit soukromí uživatelů či posloužit ke skrytému pořizování a shromažďování záznamů o jejich soukromé komunikaci.

Zdroj: GamesRadar

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 20. 10. 2020 v 13.14

To bude zase pěkně pěstovaná kultura BONZÁKŮ.
Takže už žádný: JŮ FAK FAK FAKYTY FAK.

red-icius: Na mě jako na staršího vždycky řvaly nacistický hesla dementní děcka.

Editováno: 20. 10. 2020 v 13.15

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 19. 10. 2020 v 08.21

bestiality: provozovatel služby bude rozhodovat, protože garantuje, že na nějaký děcko nebude řvát nějakej dement rastistický a jiný hesla.. a měl by to dodržovat rázně a přísně, takže doufám, že i bude :)
Samozřejmě je to jen v bonzáckým režimu. ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20922658
bestiality napsal 19. 10. 2020 v 06.36

"nevhodné a závadné komunikace"
Aaaha. A kto bude rozhodovať čo je a čo není nevhodné a závadné? Ale hlavne aké následky bude vyvodzovať???

Nahlásit nevhodný obsah