Sony představila dashboard PS5

15. říjen 2020 16:30 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (4)

O konzoli PlayStation 5 už toho víme poměrně dost, stále nám ale chyběl jeden důležitý dílek skládačky – uživatelské rozhraní. Sony se rozhodla představit dashboard v separátním dvanáctiminutovém videu. A jak bylo avizováno, došlo na vskutku výrazné změny.

Rozhraní bylo designováno speciální pro 4K televizory. V úvodu posloužil k demonstraci titul Sackboy: A Big Adventure. Veškeré funkce uživatelského rozhraní jsou nyní k dispozici jediným stisknutím tlačítka PS Button, aniž by bylo potřeba minimalizovat hru. K dispozici jsou nově speciální karty, jejichž prostřednictvím lze získat důležité informace o hře. Jedna z karet kupříkladu spojuje hráče s vývojáři, kteří k dané hře tímto kanálem distribuují nové informace.

Skrze karty lze také přímo naskočit do některého z režimů dané hry, nebo třeba zjistit, kolik času zbývá k dokončení úrovně. Potvrdila se také spekulovaná funkce nápovědy. Na kartě je možné najít například video, které ukáže průchod danou úrovní. Video je navíc možné připnout do rohu obrazovky a pokračovat v hraní. Jde o benefit určený pro předplatitele služby PlayStation Plus, nápověda bude evidentně dostupná pro vybrané hry.

Na hře Destruction AllStars byly zase demonstrovány online aktivity, tedy připojování do party, pořizování screenshotů s dalšími hráči nebo sdílení obrazovky. Nově je totiž možné sledovat obrazovku kamaráda během hraní vlastní hry. Podobně jako nápověda se dá video připnout do volitelného rohu na obrazovce.

Inženýři také zabudovali PlayStation Store přímo do systému, je tedy jeho integrální součástí, což by eventuelně mohlo zlepšit jeho plynulost. V přiloženém videu můžete najít další drobné detaily. Co na novinky říkáte? Pochlubte se v komentářích. PlayStation 5 jde do prodeje 19. listopadu.

Zdroj: Sony

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20909928
Gh61 napsal 15. 10. 2020 v 21.44

Docela smutný. Jako super, ale všechny tyhle sdílecí blbosti mě fakt nezajímají. Tlačítko share na ps4 jsem zmáčknul tak 5x za život, jen abych to vyzkoušel.

Nápovědy vypadají na papíře hezky, ale pokud je nebude moct dělat komunita, tak ten nápad brzy umře. Vývojářům se fakt nebude chtít dělat video na každou blbost ve hře.

A aktivity - vidím to na podobný osud, ale alespoň to není tolik práce navíc, tak možná přežijou.

Ale jestli drží hry rozehraný, nebo jak je rychlej ten store to už tam neukáže. :-|

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 15. 10. 2020 v 17.46

Mne to prijde dobry :)

Masarkavtrenyrkach: milenialove jsou lidi 31-39 momentalne ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 15. 10. 2020 v 17.00

Jsem zvědavý, kolik si všechny tyhle šaškárny ukrojí z 16GB RAM. PS4 dávala hře z osmi jen cca pět a půl (plus si brala jedno jádro CPU a nějaký čas GPU). Tady ten poměr bude asi ještě horší.
Ale asi tohle mileniálové, kteří neustále těkají mezi okolím a obrazovkou mobilu, chtějí.

Nahlásit nevhodný obsah

20878831
michalnezval napsal 15. 10. 2020 v 16.55

O konzoli ps5 toho už víme opravdu dost:-)Hlavně to,že kolem ní vyvojáři dělali takový tajnosti,že ode dne vydání,nebude ještě 4 měsíce k sehnání:-D..fakt majstrštyk:-D

Editováno: 15. 10. 2020 v 16.57

Nahlásit nevhodný obsah