MS: Halo nebylo pro launch XSX klíčové

16. září 2020 11:35 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Nová generace konzolí Xbox Series se nezadržitelně blíží, při launchi ale bude chybět jedna hra, která s ním byla původně velmi výrazně spojována. Poslední pokračování sci-fi ságy Halo nakonec dorazí nejdříve příští rok. Microsoft ale tuto ztrátu za tak bolestivou nepovažuje.

V prohlášení vydaném v deníku New York Times mluvčí společnosti Cindy Walker oznámila, že si Microsoft z odsunu Halo těžkou hlavu nedělá. „Mít Halo během našeho launche by samozřejmě bylo skvělé, ale v případě propagace konzolí nejsme závislí na obřích exkluzivních titulech. Naši hráči budou mít v první den k dispozici tisíce her z celkem čtyř generací Xboxu,“ zdůvodňuje jistotu firmy.

Web Gamespot upozorňuje na to, že zmíněné “tisíce” her tvoří především zpětně kompatibilní tituly z předchozích konzolových generací. Jedinou first-party novinkou bude konzolová verze tahovky Gears Tactics a částečně i graficky vylepšená edice Gears 5. Z third-party tvorby se pak první majitelé konzole mohou těšit na Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs Legion, Dirt 5, FIFA 21, NBA 2K21 nebo Marvel’s Avengers. Všechny zmíněné hry jsou ale pochopitelně dostupné i na současné generaci konzolí.

Konzole Xbox Series X a S spouští předobjednávky 22. září, na pulty obchodů pak zamíří 10. listopadu. Silnější X dostal doporučenou maloobchodní cenu 13 499 Kč, levnější, kompaktnější a slabší S standardně vyjde na 7999 Kč.

Zdroj: Gamespot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20894404
MichalSkodaCZ napsal 16. 9. 2020 v 18.32

Zrovna Halo Infinitive by bylo super launch a demonstrace síly XSX. Zrovna studio na tom maká a očekávám silný příběh, posílení značky Halo, demonstrace síly a mnoho dalších ale krok zpět pro předchozí generaci.

Nahlásit nevhodný obsah

20923315
red.mak.up napsal 16. 9. 2020 v 12.15

No nevim tedy. Mne osobne by se nejake exklusivity na Xbox libily. Uvidime s cim se ukaze dneska Sony :-)

Nahlásit nevhodný obsah