Ban na FB může vést k problémům s Oculus

15. září 2020 12:09 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (5)

Nedávný krok Facebooku, který začne nutit majitele hardwaru virtuální reality Oculus k párování brýlí s facebookovým účtem, přináší jistá úskalí. Mimo jiné to, že při porušení pravidel užívání Facebooku mohou případné sankce ovlivnit i užívání knihovny VR obsahu.

„Pokud se přihlásíte skrze svůj facebookový účet nebo spojíte vaše účty Oculus a Facebook, a porušíte pravidla komunity Facebook, chování v předpisech VR nebo další podmínky na jakékoliv z našich platforem, může být ovlivněn váš přístup nebo využití produktů Oculus,“ odpověděla mluvčí společnosti na dotaz specializovaného webu Road to VR.

To znamená, že při výrazném porušení pravidel s následným permanentním banem a smazáním účtu dojde k ztrátě přístupu k vlastněným hrám a digitálnímu obsahu.

V praxi samozřejmě mluvíme o poměrně vážných porušeních předpisů, mimojiné publikování erotického obsahu, explicitního násilí nebo podvodů včetně podvodů s identitou. Na druhou stranu ale mohou přijít dočasné sankce, v řádu dnů či týdnů, i za docela obvyklé počínání uživatelů sítě, jako je uvádění nepravdivého data narození, publikování virtuálního nebo mírného násilí či využívání pseudonymů. 

Nové směrnice začínají platit od října. Stávající uživatelé Oculus účtů je mohou využívat bez párování s Facebookem až do konce roku 2022. Pak budou taktéž nuceni přejít na platformu.

Proti těmto krokům se před pár týdny ozvaly německé protikartelové orgány. Hardware Oculus se tam tak dočasně přestal prodávat.

Zdroj: Gamesindustry.biz

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 15. 9. 2020 v 22.55

RomanK47: pokud uděláš účet a budeš ho používat čistě k logování, tak nesleduje nic, protože tě nemá jak sledovat .. ideálně se nalogovat přes prohlížeč, kterej člověk nepoužívá a je klid.. a herní historie z VR? to o tobě ví i Steam a další shopy, kam chodíš, to by mě netrápilo.. největší problém je, že FB nemá problém účet zablokovat a pak přijdeš o veškerý nákupy..

Nahlásit nevhodný obsah

14880585
Mr.sugar napsal 15. 9. 2020 v 17.35

Oculus mi je proti srsti, nejen exkluzivitama, ale teď tímhle. Tyhle věci VR teď opravdu nepotřebuje. :/

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 15. 9. 2020 v 17.05

red-icius: FB ví mnohem víc už jen z FB prvků na stránkách - kam člověk chodí, jak dlouho tam tráví času a ještě aby si vše spojili s konkrétním jménem, to tak. Už nějakou dobu prvky FB na webech blokuji, po zkušenostech je FB ten poslední, komu bych svěřil nakládání s informacemi o své osobě. Nemluvě o sledování aktivit ve VR. Kdo ví, komu všemu data předávají, případně kdo jim je zcizí a jak je pak použije. Prchal by pro svoje aktivity takové informace o lidech v ČR jistě uvítal a zužitkoval. Prezident Babiš by byl nevyhnutelná skutečnost. Osobně to vidím na HP Reverb, to rozlišení bude na závodní simulátory ideální.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 15. 9. 2020 v 15.46

No pravidla se nemusí ani porušit, stačí, aby někoho parta k*k*tů nahlásila a už je zamknutý účet a je třeba doložit identitu :)
Já mám na FB účtu utraceno 250 tisíc za reklamy a taky mi najednou přišlo, že mám ověřit identitu .. po 3 letech, kdy mi fb vystavuje faktury na moje DIČ :D

RomanK47: FB o tobě ví jen to, co mu dáš, stačí ho nepoužívat a můžeš koexistovat .. dokud tě jen tak ze srandy neblokne :D

Editováno: 15. 09. 2020 v 16.26

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 15. 9. 2020 v 13.23

K smíchu, Oculus Rift potáhne do haj*lu a koupím jiné VR, než nechat FB vysávat informace o mé osobě, těm byl nesdělil už ani svoje jméno a za to by chtěli svoje zákazníky banovat a připravovat je o jimi nakoupené hry. Neskutečná drzost, od Oculus už si rozhodně žádné další VR nikdy nepořídím.

Nahlásit nevhodný obsah