Hráči WoW uctívají památku streamera

3. červenec 2020 15:23 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (18)

Svět streamování zasáhla nešťastná událost. Populární streamer World of Warcraft Byron Bernstein, obvykle známý pod přezdívkou Reckful, ve svých 31 letech spáchal sebevraždu. Úctu k zesnulému hráči i pozůstalým teď vyjadřují jak autoři hry, tak početná komunita.

U katedrály ve Stormwindu se tak napříč oficiálními servery (a servery Classic) scházejí hráči a pokleknutím vzpomínají na Reckfula. Ten patřil k nejpopulárnějším hráčům WoW, přičemž právě o svém mentálním stavu, nebezpečí sklonů k sebevraždě a podobným často otevřeně hovořil během streamů. 

"V současnosti je jednoduché myslet na zlo, kterého jsou lidé schopní, ale nesmíme zapomenout ani na bezelstnost a vstřícnost," připomněl fanouškům další velmi populární streamer Asmongold.

Zdroj: Screenrant

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20879873
kanárek napsal 6. 7. 2020 v 08.46

Siebenburgen: Máš pravdu v tom, že spáchat sebevraždu jenom kvůli tomu, aby se někdo vyhnul zodpovědnosti za svoje činy, je hodně ubohé. Ovšem tady se bavíme o psychické nemoci, tak si dopln vzděláni. Když ti něco takového diagnostikují, tak ti nepomůže kolikrát ani medicína.. Léčba je dost o tom že se zkouší různé léky a některé ti mohou klidně během léčby uškodit. Po nějaké době zkoušení už máš v hlavě démony a nevíš co jiného dělat...

Nahlásit nevhodný obsah

20879873
kanárek napsal 6. 7. 2020 v 08.40

IamShyNotScared: Máš představu o tom, co je to psychická nemoc? Uvědomujes si, že to může způsobit úplně cokoliv? Klidně se jednou přepracujes s a už se to s tebou veze celý život.

Nahlásit nevhodný obsah

20874145
alda0101 napsal 6. 7. 2020 v 07.15

V1nn13: docela rad bych se podival coradil hracum ohledne investovani na burze. Kde to prosim najdu ?

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 6. 7. 2020 v 02.31

Ivann: Klidně mi tu stručně napiš jak to doopravdy je. Působíš jako člověk, který dělá různé seance s lidmi každý den. :D
Píčovina chlape. Znám x lidí a já se mezi ně řadím. Například tamten zpěvák spáchal sebevraždu z jistých důvodů, já jsem ho nenáviděl, lidi ho nenáviděli, lidi ho milovali ale i přes to vše, že jsem mu tu smrt přál, lituji toho, že skončil tak jak skončil. Tady nejde o to, že jsem ho neměl rád a přál jsem mu to, nebo, že by byl slavný... Byl slavný, oblíbený, pro mne ne, ale lituji jeho smrti, která byla zbytečná....

Já jsem toto, jak jsi psal zažil u kamaráda, který spáchal sebevraždu jen kvůli nějaké hnusné děvce... Byly spolu x let a ona ho nechala, pár dní potom ho našli u něj doma jak visí v kuchyni . . Ano, toto je naprosto zbytečná smrt, nečekal jsem, že něco takového udělá, ale lidem do hlavy nevidíš a to je můžeš mít prokouknuté jak chceš..
Někomu prostě hrábne ze dne na den, někdo tím trpí dlouhé roky... Ale tím pádem, lidem kteří mají někoho takového, musí předvídat cokoliv. Nedal se tedy přesvědčit o blbostech? Nebo to jeho nejbližší nebrali vážně?

Nahlásit nevhodný obsah

20925444
bf3ls napsal 5. 7. 2020 v 22.26

V1nn13:"pokud jste nikdy nezazili opravdovou depresi, kdy mozek neprodukuje zdrave hladiny serotoninu a den za dnem je jen utrpeni a pocitani casu kdy to skonci, vse je jen cernobile, nic vam neudela radost ani kdybyste z prdele srali zlato tak se to tezko vysvetluje."

Však na to existuje jednoduché řešení ne? Nechat se zavřít a dopovat prášky ...

Editováno: 5. 07. 2020 v 22.28

Nahlásit nevhodný obsah

20898207
IamShyNotScared napsal 5. 7. 2020 v 17.50

Sebevrah si úctu nezaslouží. Vzpomínku budiž, ano, ale nikoliv úctu.

Nahlásit nevhodný obsah

1074576
Xspy napsal 4. 7. 2020 v 22.21

Nezažiješ ,nevíš ....Inu je hotovo . Game Over , instakill - pojďme se bavit dokud tu jsme .

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 4. 7. 2020 v 17.33

Siebenburgen: Ty to bereš moc z pozice zdravého člověka. Pokud někdo spáchá sebevraždu kvůli tomu, že ho třeba opustí žena a nemá jinak žádné zdravotní potíže, tak souhlasím, že to je jenom debil a není potřeba takového člověka litovat, sám si to slabošství vybral. Pokud je ale někdo nemocný jako byl streamer výše ( taky ho vůbec neznám), tak už má stavy, kdy to nedokáže racionálně rozebrat jako ty a vyhledat odbornou pomoc. Ona to fakt není sranda a často to končí bohužel takhle, i když se mu snaží spoustu lidí pomoct.

Nahlásit nevhodný obsah

20880959
V1nn13 napsal 4. 7. 2020 v 10.34

Reckful byl jeden z nejchytrejsich, mozna nejchytrejsi clovek na celem twitchi a v online gaming svete co sem znal, jednu dobu nejlepsi pvp hrac co mel rating 3000, nechutne bohatej protoze rozumel trhu a akciim a jen pro zabavu vydelaval penize a sdilel tipy a triky na burze s ostatnima, ke vsem se choval slusne a inteligentne, trpel maniodepresivni poruchou asi 17 let a nikdo mu nedokazal pomoct, meli to v rodine, jeho bratr spachal taky sebevrazdu, to kdyz zazijes a je ti teprve 12 a uz mas prvni naznaky bipolarity tak to s clovekem taky pekne zamava. Nevim jak muze nekdo napsat ze je zoufalec ze se zabil, pokud jste nikdy nezazili opravdovou depresi, kdy mozek neprodukuje zdrave hladiny serotoninu a den za dnem je jen utrpeni a pocitani casu kdy to skonci, vse je jen cernobile, nic vam neudela radost ani kdybyste z prdele srali zlato tak se to tezko vysvetluje.

Nahlásit nevhodný obsah

20900965
Ivann napsal 4. 7. 2020 v 09.42

Siebenburgen: Jen jsi potvrdil mé tvrzení, že absolutně nevíš o čem mluvíš. Nebudu se snažit odpovídat na tvůj komentář na úrovni průměrného diskutéra na novinkách. Jen doufám, že se jednoho dne k tématu duševních poruch dozvěděláš a to jiným způsobem, než z vlastní zkušenosti nebo zkušenosti blízké osoby.
Mimochodem ti toho uniká zjevně více. Nikdo ho neoplakává, protože byl slavný, ale protože ho lidé měli rádi. Ale neudivuje mě, že nechápeš ani toto...

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 4. 7. 2020 v 05.48

Zivot by byl hodne desivej kdyby tady tahle moznost nebyla, je to tako byt nucenej porad delat jednu praci a nemoct ji zmenit. Nikoho nemuzete donutit se citit stastne.. dala by se vetsina tehle lidi zachranit, urcite ano.. ale oni se rozhodujou v dannych podminkach. Kdyby se vsechno delo optimalne, tak na svete nejsou lidi se zavistlostma, tlusty lidi, lidi co maj psychicky problemy z detstvi etc.. ale takovej svet neni a nebude, takze autokill je naprosto validni. Co je k diskuzi je jak takova vec ovlivni zivoty blizskych daneho cloveka, tam jsou jedina skutecna negativa.

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 4. 7. 2020 v 03.36

Ivann: zaty: Ok, díky hoši... za vaše vyjádření. Nevím, proč to udělal ale stojím si furt za svým. Sebevražda je snad to jediné, co normální člověk může udělat, ať jsou důvody jakékoliv. Jestli měl nějaké duševní poruchy, po čemkoliv, toto jistě není jediná cesta jak se z toho dostat. VŽDY existuje přeci někdo s kým se dá vše rozmluvit, promluvit si, než udělá takovou hloupost. Kolik lidí toto udělá např. ročně a nepíše se o nich, přitom trpí stejně jako tento, pro mne bezvýznamný Youtuber?
Takto bych mohl oplakávat každého, kdo skončí stejně jako on. Ale nehraji WoW tak tomu prostě nerozumím. Toto je jistě přinejmenším daleko ''vzácnější'' smrt, kterou se rozhodl takto udělat, že?
Teď každý pláče, jako i u slavnějších osobností ale za rok? Za rok bude zase vše v pořádku...
Jestli toto berete opravdu tak vážně a jeho smrt, jak dlouho ho budete oplakávat? Do konce života? Ale jděte... Ani náhodou, po týdnu ani nebudete vědět, že někdo takový byl. Takto to je u všech.
Sice to není herní téma ale když zemřel Gott, čtrnáct dní všichni truchlili a potom se z toho zase rychle vyléčili.
Jestli že má někdo jakékoliv duševní poruchy, vždy je možnost si promluvit se svými nejbližšími. Vyhledat odbornou pomoc.
Že to tento chudák nedokázal, no co už litovat ho rozhodně nebudu.
Reaguji pouze na článek, ve kterém se nepíše za jakých okolností tuto hovadinu spáchal.
A jinak, základní vzdělání mám, nechytračím tu, pokud tedy berete můj názor jako nějaký, který by měl jít příkladem ostatním... Jestli vy dva jste takový odborníci na toto téma, klidně mi napište o duševních poruchách, rád se kromě historie něco přiučím :D
Pochybuji, že vy dva jste o něco vzdělanější než na práci ''přines, podej''. . .
Ale jestli jste vyučeni jako nějací šamani tak smekám ;)

Čeho tedy ten člověk sebevraždou docílil?

Nahlásit nevhodný obsah

20922308
zaty napsal 4. 7. 2020 v 00.04

Siebenburgen: Ty jsi jednoduchý jak malá násobilka. Přečti si něco o depresi a jiných duševních nemocech či poruchách a pak tady piš nějaká hodnocení.

Editováno: 4. 07. 2020 v 00.04

Nahlásit nevhodný obsah

20900965
Ivann napsal 3. 7. 2020 v 23.40

Siebenburgen: Myslím, že demencí tady trpí někdo jiný. Třeba člověk, který zjevně neví co to jsou duševní poruchy a k čemu všemu dokáží přinutit člověka, takže raději bude urážet zesnulého, který trpěl bipolární poruchou. Chápu, že pro člověka s podprůměrným IQ a sotva dokončeným základním vzděláním může být zábavné chytračit na téma, kterému nerozumí.

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 3. 7. 2020 v 22.26

Od hráčů asi hezké gesto ale přehnané.
Sebevraždu beru jako naprosté zoufalství a víru sebe sám, kdy člověk nemá, spíše nehodlá připustit, že má nějaké ambice, že je úplně na dně a přitom to není vůbec pravda. Vždy se najde člověk/ lidé, kteří mohou pomoc. Ano spáchám sebevraždu a mám to hezky za sebou. Ale lidi, kteří zůstanou, ti právě litují té ztráty nejvíce, což si daný člověk neuvědomuje , toto beru jako arogantní chování naprosto šíleného člověka, který si neuvědomuje, že má lidi, kterým na něm záleží a udělali by pro něho první, poslední!
Kecy tipu, mluvil jsem s nima ale nepomohli jsou akorát chytří jako . .. . .
Tady nejde o níc jiného než o demenci lidí. Někdo je hold normální, někdo má v hlavě totálně nasráno a pochybuje sám o sobě, někdo se smíří s tím co má, co si může dovolit, co ne, hold nekupuje, někomu přítelkyně sjíždí jiného , někomu zablokují natrvalo kanál . . .

Sebevražda je naprosté zoufalství. Ale opravdu to největší ZOUFALSTVÍ!!

Nahlásit nevhodný obsah

20836789
Mipe napsal 3. 7. 2020 v 18.27

Je to od hráčů hezké gesto.. Někdo dává květiny na zem, někdo ve hře vzdává hold tímto způsobem.

Nahlásit nevhodný obsah

20925107
bluetomcat napsal 3. 7. 2020 v 17.42

Neznal jsem ale RIP.

Nahlásit nevhodný obsah

7519761
MaxLaMage napsal 3. 7. 2020 v 16.28

Já nevim, mě tyhle akce příjdou šíleně cringe.

Nahlásit nevhodný obsah