Po 19 letech končí Oficiální Xbox magazín

1. duben 2020 10:53 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Herních magazínů bylo v minulosti hned několik, v době předinternetové byly pro čtenáře prakticky jediným zdrojem informací. Svou relevantnost si ale zachovaly doteď, byť podle darwinovského principu přežívají jen ty nejsilnější. Spousta lidí jim ale z logických důvodů věští zánik. Situace v zahraničí není odlišná, nad osudy některých se smráká i tam.

Edge, Famitsu, GameInformer, GameStar, MCV nebo třeba PC Gamer, to je výčet těch světově nejznámějších. Rozhodně bychom k nim měli zařadit ještě další dva, PlayStation Official Magazine a Official Xbox Magazine, které jsou jistě známé i našim čtenářům. Díky svému pojetí si získaly u fanoušků konkrétních konzolí své pravidelné publikum, ve světě získaly pro změnu status časopisů, které budou existovat tak dlouho, dokud bude relevantní značka Xbox nebo PlayStation.

Realita je ale bohužel trochu někde jinde. Official Xbox Magazine se totiž stává reliktem minulosti. Jeho poslední číslo bude to dubnové. OXM byl samozřejmě u zrodu celé značky a všech třech jejích konzolí, té čtvrté se ale nedočká. O ukončení provozu informoval britský Eurogamer, který jako důvod uvádí restrukturalizaci v mediálním domě Future. Kromě OXM končí i pět dalších časopisů, vedle Xbox magazínu se ale nejedná o plátky spojené s videohrami.

Future jako důvod uvádí pokles poptávky. Propouštět ale vydavatel musel, jinak by se kroky musely týkat i dalších magazínů. Těch má pod svými křídly více než 50. V minulosti pod něj spadal i Official Nintendo Magazine, ten však neexistuje už šest let. Pod hlavičkou Future tak z velkých magazínů vychází už jen PlayStation Official Magazine, Edge a PC Gamer. Ve svém portfoliu má ale i několik méně známých, například Retro Gamer

Sluší se podotknout, že OXM měl dříve i vlastní internetové stránky. Obsah z nich, stejně jako z magazínu OPM a Edge, však už nějakou dobu plní stránky jiného internetové portálu ve vlastnictví vydavatelství Future, kterým je GamesRadar. PC Gamer si v tomto smyslu svůj web zachoval a funguje nezávisle na ostatních. 

Zdroj: Eurogamer.net

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20842776
JabJab21 napsal 5. 4. 2020 v 09.58

Dokud bude papir budou i knihy a casopisy. Mozna jenom maly procento v ramci medii, ale porad tu budou. "Primitivni technologie" nemuze zaniknout, protoze je zavisla na mensim poctu veci. K temto vecem se vratime/vracime kdyz nova technologie selze. Az dojde papir, budeme muset psat a cist na kamenech, skalach, v pisku a tak podobne. Nova technologie nemaze automaticky tu starou. Nehlede na to ze kazda z nich ma svoje vyhody a nevyhody a tudiz se nekomu vic libi jedna nebo druha a nebo se mu libi obe stejne.

Editováno: 5. 04. 2020 v 10.00

Nahlásit nevhodný obsah

20923066
Mrkev_666 napsal 4. 4. 2020 v 22.23

Já teda na papírové časopisy nemůžu dopustit a stále si i neherni kupuju. Pořad cumet do obrazovky je taky na hlavu

Nahlásit nevhodný obsah