Animal Crossing zažívá reviewbombing

24. březen 2020 14:50 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Zatímco mezi kritiky sbírá nejnovější pokračování oblíbené mírumilovné značky Animal Crossing absolutní úspěch, mezi řadovými hráči to tak jednoznačné není. Na hodnotícím agregátoru Metacritic raketovým tempem přibývají nízká (většinou nulová) hodnocení. Oproti vysoce kladnému hodnocení 91 od kritiků tak tzv. User score kumuluje na mírně nadprůměrném 6.5.

Téměř absolutní většinu naštvaných fanoušků motivuje jeden nepříjemný fakt, Animal Crossing: New Horizons totiž dovoluje vytvoření jediného ostrova (neboli uložené hry) na jeden kus Nintendo Switch. Pokud tedy chce, například v rodině, budovat svou kolonii zvířátek více hráčů, musí každý disponovat svou vlastní konzolí, nebo společně sdílet jeden ostrov. V tomto případě ale druhý (a případní další) hráč logicky nezažije všechny zážitky, spojené se začátky osidlování ostrova.

Někteří hráči to považují za “sprosté” a “nesmyslné”, přičemž dokonce zazněl argument že to “z Nintenda dělá horší společnost než EA”. Pozitivních hodnocení je nicméně stále zhruba dvojnásobek a rozporuplných minimum. V případě profesionálních recenzí pak Metacritic neeviduje žádnou, která by nešla označit za “pozitivní”.

Zdroj: NintendoLife

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20838584
RomanK47 napsal 25. 3. 2020 v 07.05

No není to asi první hra od Nintenda pro Switch, která neumožňuje více hráčů. Nevím tedy teď, jak funguje vytváření více účtů na jednom Switch, nezkoušel jsem, ale na 3DS mi většina her při spuštění dá na výběr z několika pozic, Switch nikoliv.

Nahlásit nevhodný obsah

20863689
tuter napsal 24. 3. 2020 v 22.10

No, je to prasárna, asi lenost vývojářů

Nahlásit nevhodný obsah