GTA IV mizí z nabídky Steamu

13. leden 2020 15:09 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (3)

Čtvrtý díl kultovní série městských akcí Grand Theft Auto už si na Steamu nekoupíte. Z blíže nespecifikovaných důvodů distribuční služba odstranila možnost nákupu hry, i když její karta na Steamu stále zůstává. Spekuluje se o licenčních potížích, už v minulosti takto obchod dočasně znepřístupnil Grand Theft Auto: Vice City.

GTA IV původně vyšlo na PC v prosinci roku 2008, od počátku se ale potýkalo s problémy technického rázu. Kromě nesčetných bugů a chyb se hráčům příčila nutnost připojení k službám Rockstar Social Club a Games for Windows Live. V současnosti je, i přes její faktickou neexistenci, vyžadována pouze druhá zmíněná.

Server Gamespot zmiňuje několik důvodů, které mohly k znepřístupnění hry vést. Zmíněné problémy s licencovanou hudbou jsou jedním z nich. Dále se může týkat plánů studia Rockstar a jeho vlastního herního launcheru nebo taktéž zmíněné služby Games for Windows. 

Na Steamu je stále k dispozici současné pokračování Grand Theft Auto V a stále velmi populární Grand Theft Auto: San Andreas. A, pochopitelně, pokud čtvrtý díl již vlastníte, nikdo vám jej ze současné knihovny neodebere.

 

Zdroj: GameSpot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 14. 1. 2020 v 12.47

Masarkavtrenyrkach: Vítejte v digitálním věku, kde zaplatíte a do ruky nedostanete nic. Jelikož hmotné výrobky už hladovou celosvětovou tržní ekonomiku a přebubřelé státní správy neuživí a drancujou planetu, je zde digitální svět s prodejem SW, výrobou reklamy do tohoto SW, aplikacemi jako BUDÍK II a NEHEJBEJ SE A NAKUPUJ, aby vysáli vaše peněženky a dodali do vašich zařízení čerstvou porci zcela zbytečných life-hacků jenž zajistí, že se váš telefon nebude hejbat kvůli neustálému aktualizování aktualizací bez ohledu na to kolik reklamy hlásali, že má jader. Bezdomovci na ulici mají 18000 přátel na Facebooku, APPLE synchronizuje 24/7 až zjistíte, že máte na pěti počítačích 10x nakopírovaný obsah svého telefonu, ovladače tiskárny EPSON dosáhly po 1500. aktualizalizaci obludných 400 mega, 100 služeb v počítači neustále něco někam posílá, přijímá a internetu na úrovni hackerů Benešovské nemocnice rozumí 7000 lidí na světě a 6 000 000 000 ho využívá.
Nejbohatší mají AIs na obchodování na burze, která prodává produkty pracujících lidí 100x za minutu a jsou vlastníky továren jenž jsou největšími znečišťovateli planety.

Začíná to pěkně zavánět špinavym CYBERPUNKEM na umírající planetě, což jsme si všichni vždycky přáli, ne ?

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 14. 1. 2020 v 12.08

Je to o tom, jak jsou napsány licenční smlouvy. Pokud mají časové omezení, tak se musí buď licence obnovit nebo produkt přestat prodávat.
To se stává běžně u sportovních her nebo závodních her.
Vždy dávám příklad Virtua Tennis 4. Digitálně si ho už nekoupíte, protože licence je pryč a Sega už nemá motivaci ji prodloužit. Zbývají jen staré dobré krabičky.
Vítejte v digitálním věku.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 14. 1. 2020 v 07.38

Jako proč dávaj do her hudbu, která má nějakou omezenou trvanlivost ?
Jasná smlouva - hudba na doživotí, jinak si jí strčte za klobouk.

Jako to by páni umělcí šmidlalové chtěli, aby jim Rockstar platil každý tři roky za ty [censored] ? Pane Bože, vždyť to byly vždycky ty pasé rádiový hity, které byly nazpívány pro účely mučení slušných lidí v práci a naopak by měly platit Rockstaru, že si na ně někdo po 75 letech vzpoměl. A nám všem odškodný, že ty [censored] musíme poslouchat v práci, protože jestli ještě jednou uslyšim 99 LUFTBALONEN, tak si tady na našem rádiu zatancuju ! Já si nevzal prášek ! :D

No a ty launchery, to je taky radost. ABSOLUTNĚ TOTÁLNĚ VĚC K [censored] je launcher propojenej nějakym způsobem s internetem a nějakou "službou", jejímž účelem je rvát vám do hlavy reklamu na jiné produkty společnosti NIC JINÝHO ! Protože jednoho dne se na ty svoje launchery a sockokluby firmy vyprdnou, jelikož si spočtou, koukám na tebe ROCKSTARE, že vydávaj CELOU 1 HRU za deset let a že tam zas tak nemaj co nabízet a hlavně, že jim na to každej hází bobek.

Naštěstí - JOHOHO, AŤ TEČE RUM, bukanýři ještě existujou a ti jediní PATCHUJÍ hry, tak jak maj. Offline, jedno exe, žádný zpomalovací služby a launchery. Je mi to líto, tak to vidim, narodil jsem se v době kdy originální hry v ČSSR neexistovaly a zažil když nejlepším pirátským distributorem bylo JRC. Za 199,- Kč kazeta se třiceti hrama na Commodora a měli jich na výběr 20 .
EDIT: JRC PIRATE BAY http://imgur.com/a/sJL9Emz

Editováno: 14. 01. 2020 v 12.24

Nahlásit nevhodný obsah