xCloud posílí knihovna her z Game Passu

15. listopad 2019 09:05 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (0)

Microsoft se na včerejším večírku zmínil také o své streamovací službě. Project xCloud nabírá na rychlosti. Knihovna her znatelně nabobtná, rozšíří se také dostupnost služby v konkrétních regionech.

Služba se překlopí do plné verze během příštího roku. Co se her týče, přibude hned padesát titulů včetně Devil May Cry 5 nebo Tekken 7. Především však dojde k propojení s Xbox Game Pass, čímž se knihovna dostupných her znatelně navýší. Služba se brzy rozšíří o další regiony. V příštím roce se zpřístupní také v Kanadě, Itálii, Japonsku a v západní Evropě.

Momentálně je xCloud možné vyzkoušet na zařízeních s Androidem, v příštím roce se počítá s rozšířením na PC s operačním systémem Windows 10. Zajímavá je informace k podpoře ovladačů. Microsoft se totiž ničemu nebrání, mezi podporovaná zařízení bude patřit také konkurenční DualShock 4. Zdá se, že myslí opravdu na všechny hráče.

Ani majitelé zařízení od Applu nepřijdou zkrátka. V Microsoftu mají už nyní prototyp aplikace, neměl by zde být žádný problém. Na zpřístupnění služby pro systém iOS Microsoft spolupracuje přímo s odborníky z Applu.

Kdy konkrétně dojde ke zpuštění ostré verze a za kolik se budou moct hráči ponořit do víru cloudového hraní? Na to zatím řeč nepřišla.

Zdroj: The Verge, Engadget

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!