Tvůrci Life is Strange představují další titul

15. listopad 2019 10:05 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (26)

Francouzské studio Dontnod Entertainment se proslavilo díky adventurní sérii Life is Strange. Ta se krom úvodní sezóny dočkala plnohodnotného pokračování i prequelu, nicméně druhá série se již za tři týdny dobere na svůj konec, proto si vývojáři řekli, že je na čase představit svůj další projekt.

Tím je novinka Tell Me Why, která se však na své předchůdce bude odvolávat jak hratelností, tak způsobem vydávání. Mělo by se jednat o epizodickou příběhovou adventuru, kde naše rozhodnutí budou hrát klíčovou roli v tom, jak celé dobrodružství vlastně dopadne. To se bude odehrávat v malém městečku na zasněžené Aljašce a hlavní role se zhostí opět dvojice postav. Dvojčata Tyler a Alyson se budou muset vypořádat s různými nástrahami dospívání.

Již dle traileru je vidět, že vývojáři zapracovali na grafickém zpracování, které se od Life is Strange 2 značně posunulo. My se však bojíme, aby ne tak úplně velké studio zvládlo vydat vyladěný produkt, ostatně aktuálně rozpracovaný příběh Seana a Daniela Diazových se táhne již více než rok. Navíc nesmíme zapomínat, že Dontnod stále pracuje na tajemné adventuře Twin Mirror. Dle slibů autorů by však Tell Me Why mělo celé vyjít během léta příštího roku, zatím je potvrzena verze pro PC a Xbox One. Nepochybujeme však o tom, že hra nakonec zamíří i na konzoli od Sony.

Zdroj: Gamingbolt

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 18. 11. 2019 v 11.22

Drew7878: Kdyby to byl kovaný liberál, tak bych ho samozřejmě taky podezíral ze zaujatosti, ale to u doktora McHugha není jediný problém, další je, že ta studie je 40 let stará. Proto jsem taky uvedl plus mínus nezávislé zdroje (aspoň doufám :D).

Jinak, že se cítí líp je přece dobře, ne? Proč jim to upírat? To, že se používá operace a hormonální terapie přece neznamená, že se psychologové nesnaží hledat jiná řešení, problém je, že u mentálních poruch a nemocí je to dost obtížné, zvlášť když ani pořádně nevíme, co to způsobuje. A dokud je nemají, tak je tohle druhá nejlepší věc. Pokud přistoupíme na tu analogii s rakovinou, tak bych v případě nemožnosti vyléčení byl sakra rád za léky proti bolesti.

Editováno: 18. 11. 2019 v 11.29

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 17. 11. 2019 v 13.07

red-icius: Milý retarde / trolle, celou dobu je řeč o tom, když si muž myslí, že je žena nebo naopak a ano, to nemoc je. Jestli má někdo rád holky, kluky nebo obojí a co s kým kde dělá, je mi úplně u prdele. Takže běž na vyšetření mozku, jestli si vůbec schopný si aspoň základní text nějak přebrat a potom se můžeš zapojit do diskuzí.

Editováno: 17. 11. 2019 v 14.24

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 17. 11. 2019 v 12.36

Drew7878: takže odlišná sexuální orientace je nemoc? tohle napíše někdo v ČR v roce 2019? já bych rovnou řekl, že léčit by ses měl ty, protože podle tvých postů (nejenom tvých) jsi naprostej debil a to oficiálně uznávaná diagnóza je..

Netahej nás prosím někam do ruska a starej se o svoje vlastní démony, očividně tě čeká hodně práce.

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 16. 11. 2019 v 16.13

Mitsurugi: Ano, protože to je zatím jediná "léčba," kterou známe. Ale člověka to nevyléčí, jenom se asi cítí o trochu líp, nic víc. Jako kdybys měl rakovinu a léčili tě injekcema proti bolesti a drogama. Budeš se cítit líp, ale nemocnej budeš pořád. Jinak je fajn, že si zmínil, že je konzervativec a možná tak tlačí svojí politickou agendu. V případě, kdy by byl socan, by určitě žádnou agendu netlačil. :D

A ten kretén je fajn, snad to nadsázka není, ale mohl bys vymyslet i něco dalšího. To mě zrovna náramně baví, příště prosím o nějaké další oslovení. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 16. 11. 2019 v 15.24

Drew7878: Tím normální je spíš myšleno "má stejný názor jako já". Jinak zdroj samozřejmě chci, i když je mi jasně, že jako vždy žádný nemáš a schováváš se za prázdné výrazy typu "zeptej se doktora" a hraješ si tady na psychologa, i když o tom víš hovno.

Abych tedy jen nežvanil a ukázal, co lékaři opravdu říkají, víš co třeba u gender dysphorie mimo jiné uvádí NHS jako možnou léčbu? Hormonální terapii po které může následovat operace. Víš co mimo jiné jako léčbu uvádí Americká Asociace Psychologů? Hormonální terapii a operaci. Víš co uvádí MSDManual? Psychoterapie, hormonální terapie a operace. A co uvádí třeba Mental Health Foundation of New Zeland jako jednu z možných léčebných postupů? Hormonální terapii a operaci. Pak se můžeme podívat co říká Medical Journal of Australie? Že hormonální terapie je u mnoha transexuálů efektivní formou léčby. Našel jsem taky studii tvrdící opak od doktora McHugha, ale ten člověk je konzervativec jak stehno, takže je otázka, jestli jen netlačí svojí politickou agendu. Navíc je z roku 1979.

Jinak chápu co jsi s těmi pedofily chtěl říct, ale očividně ti nedošlo, že jsem si dělal srandu z toho, že jsi schválně zvolil tu nejhorší poruchu, abys emocionálně manipuloval s diskuzí. Mohl jsi to srovnat s něčím stejně neškodným, ale jako správný manipulativní kretének jsi zvoli pedofílii. A prý nadsázka, skvělá výmluva, takže pokaždé když ti řeknu, že jsi kretén, tak to taky ber jako nadsázku :D:D

Editováno: 16. 11. 2019 v 15.26

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 16. 11. 2019 v 12.16

Less armchair psychologists, more luchador Kiryu!

http://streamable.com/dnr72

Editováno: 16. 11. 2019 v 12.17

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 16. 11. 2019 v 10.54

Smaug.: Postavit něco takového mimo zákon určitě ne a někam je zavírat taky ne, pouze v extrémních případech, za svou nemoc nemohou. S kolečkovým křeslem to nebyl moc dobrý příklad, to je fyzické omezení. Tady bych se vrátil třeba k těm pedofilům. Je samotné to taky trápí, ale prostě mají nemocnou hlavu a neví, jak si pomoct. A snad bys nechtěl, abychom je teda taky nechali být, ať se cítí dobře a ulehčí si život.

Ten tvůj druhý odstavec je dle mě od základu postavený špatně. Tady se úplně nejedná o nějaké měnění psychiky. Tu právě změněnou mají a úkolem je přijít na to proč. Představ si to třeba jako zlomenou nohu - noha je ve stavu, ve kterém být nemá a my uděláme pouze to, aby byla zase zdravá. Nehledáme nic, jak ji nějak ještě víc přetransformovat a tím třeba podělat zase jiné věci. Ty nepracuješ se zdravou psychikou, kterou se snažíš změnit, ale s nemocnou, kterou se snažíš vyléčit do původního stavu.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 16. 11. 2019 v 08.02

Drew7878: V budoucnu možná (pokud budou chtít), ale co teď? Postavit změnu pohlaví mimo zákon a zavírat muže, co chodí v ženských šatech do blázince? Nebo jim nabídnout možnost šťastnějšího i když ne úplně přirozeného života? Odmítneš ochrnutému kolečkové křeslo s tím, že by se neprávem cítil líp, než by se vzhledem ke svému stavu cítit měl a budeš čekat na pokrok ve vědě, který mu opraví poškozenou míchu?

S tou změnou psychiky je to taky kontroverzní, proto se k ní (v rámci našich současných chabých možností) přistupuje jen u lidí, kteří jsou nebezpeční sobě nebo okolí. Pokud budeš mít technologii, která dokáže někomu změnit vnímání svého pohlaví nebo svého sexuálního zájmu, mohla by jít upravit i tak, aby s ní šly léčit fóbie (super, ne?), ale i tak, aby změnila jeho obecnou povahu nebo politický postoj. Jaké budou vedlejší účinky takového masivního zásahu do psychiky? Nechal by sis sám takhle hrabat v mozku, kdyby se třeba zjistilo, že máš psychopatické sklony (ty má ostatně v určité míře skoro každý)? Chceš aby se zákrok prováděl i bez souhlasu pacienta nebo bys mu, v případě, že je neškodný, nechal právo rozhodovat, co se svým tělem provede?

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 15. 11. 2019 v 22.06

Mitsurugi: Co prosím? Na to jako potřebuješ zdroj? Jdi se prosímtě zeptat jakýhokoli normálního doktora ( normálního myšleno, který se nesnaží pouze vydělávat na současném trendu a opravdu mu jde o medicínu) a on ti řekne, kam se trans zařazuje. Že tvoje mozková kapacita nestačí na pochopení pointy s pedofily, tak za to já nemůžu, ale nepřekvapuje mě to. Koneckonců ani nadsázku s mutanty si nepochopil. Alespoň jeden inteligentní člověk v diskuzi je ( Smaug). Takže jak by řekl prso, bye.

Smaug.: Ano, zatím je to právě na Nobelovku a teď jde teda o to, jakým směrem se hnout. Dle mě je lepší se snažit tu příčinu najít a tím pádem v budoucnu takovým lidem pomoct než prostě "ustoupit" a předělat je na opačné pohlaví. To je nevyléčí, pouze si tím pomáhají v tom přesvědčení, že to v hlavě vlastně mají v pořádku a je to naprosto normální.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 15. 11. 2019 v 20.26

Drew7878: Proč by to mělo být smutné? Buď mu můžou předělat hlavu pomocí třeba operace mozku nebo silných léků (jak to dopadlo u takového Turinga, víme) nebo tělo. Sezení u psychologa v takových případech kromě stanovení diagnózy nepomůže. Hlavu pořádně předělat neumíme, tak pomocí hormonů a operace změní tělo. Takže to není tak, že by se to nechalo, jak to je. Pokud se něco nezměnilo, tak si žije celkem šťastně. Dítě má z doby před operací a manželka s ní zůstala.
U schizofrenie změna těla nepomůže, tak se pomocí léků tlumí příznaky. Tady to plus minus funguje na rozdíl od změny vnímání sexuální identity. Ale jestli se chceš věnovat výzkumu a zjistit, co vlastně za podobnými odchylkami stojí a jak je způsobit či zvrátit, tak bys v případě úspěchu mohl právem očekávat Nobelovu cenu za medicínu a dost lidí by ti bylo vděčných.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 15. 11. 2019 v 20.02

Drew7878: Ten "výzkum lékařů" je něco jako ta sračkózní studie o skleníkových plynech, nebo máš tentokrát opravdový zdroj?

Docela by mě zajímalo, kteří lékaři jsou proti operacím a ty operované označují za mutanty. Nebo tím s těmi mutanty jsi jenom chtěl ukázat jaký jsi kretén? Jestli jo, tak dobrá práce, povedlo se, nechybí ani srovnání s pedofily, to máš taky z toho výzkumu? Nebo ses chtěl jenom ujistit, že opravdu budeš vypadat jako kretén? :D

Editováno: 15. 11. 2019 v 20.06

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 15. 11. 2019 v 18.53

prso: O tom sociopatovi je to zajímavé, tam bychom mohli soupeřit, kdo je větší, ty bys zase rád zabíjel nevinné děti. Spokojenej život mít mohou, ale pokud si muž myslí, že je žena nebo naopak, tak to v hlavě v pořádku nemá. Bye.

Editováno: 15. 11. 2019 v 18.54

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 15. 11. 2019 v 18.43

Drew7878: Hele nehodlám s tebou ztrácet čas, ale napíšu jediný. Znám osobně tři trans lidi, vrstevníky, s jedním jsem léta vyrůstal ve stejnym paneláku, a všichni žijou naprosto plnohodnotnej spokojenej život a maj to v hlavě mnóóhem víc v pořádku než řada těch, který se takovejmhle lidem smějou nebo šířej nedovzdělaný kategorický žvásty jako ty. Jinak mi laskavě nic nepodsouvej a pokud si dobře pamatuju, tak tys tady nedávno psal, že bys nutil znásilněný ženský, aby donosily dítě pachatelů. To třeba u mě definici sociopata docela naplňuje, bye.

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 15. 11. 2019 v 18.21

prso: Já vím, že se proti výzkumu lékařů špatně argumentuje, ale zkus to líp. I když tobě by se asi líbilo, kdybychom schizofreniky, sociopaty a pedofily jen tak nechali, ať se chovají podle svého uvážení, hlavně když se budou cítit dobře.

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 15. 11. 2019 v 17.32

Drew7878: A to víš že jo, ty šmudlo.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 15. 11. 2019 v 16.45

Editováno: 15. 11. 2019 v 16.56

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 15. 11. 2019 v 16.22

Smaug.: Tak to je celkem smutný případ s tím kolegou. Místo toho, aby to zůstalo u psychologů a snažili se zjistit, proč je ten člověk mentálně nemocný, tak po letech ustoupí a udělají z něj mutanta i fyzicky. Kdyby se ke všem poruchám přistupovalo stylem " tak ho tedy necháme, ať je klid," to by to tu vypadalo.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 15. 11. 2019 v 15.23

Ocelotr2.1: Rozdíl je v tom, že s masakry jako v Manhuntu se dvanáctileté děcko v reálu nepotká a pokud náhodou ano, je v celé společnosti jasné, že jde o zločin a ne něco chvályhodného. Na rozdíl od hry, kdy jseš za podobné věci odměňovaný.
Transgender osobu může kdokoliv potkat na ulici, ve škole, v práci, při sportu... a začít se s ní bavit nebo i přátelit. Není to žádný zločin ani nic podobného. Přirovnávat to k masakrům nevinných civilistů, je trochu nevhodné.
Ano, děcka v pubertě nemusí být vždy sexuálně vyhraněná, ale pochybuji, že by je nějaká hra nebo film přiměly otočit někam, kde by toho později litovaly.
Změna pohlaví rozhodně nefunguje tak, že bys přišel za doktorem, řekl, že se cítíš jako žena a zítra jsi byl přešitej. Tak to nefunguje ani u dospělých. Dělají se zdlouhavá vyšetření u psychologů a sexuologů, pak následuje hormonální léčba a teprve tak po dvou letech pěknýho oseru se může přistoupit k operaci. Pokud si nejseš opravdu jistý, tak se na to vážně vykašleš. Ne, nemám to z vlastní zkušenosti, ale bývalý kolega (respektive teď už bývalá kolegyně) to absolvoval a byl celkem ochotný o tom mluvit.
U puberťáků je to ještě složitější, protože doktoři o té nevyhraněnosti moc dobře vědí a chtějí počkat, jestli je to opravdu potřeba. Navíc to chce souhlas rodičů a vůbec. Hra nebo film s homo/trans tématikou může přispět k tomu, že si puberťáci dodají odvahy a vyzkouší homosexuální styk. Ve výsledku to ale na počet dospělých homosexuálů nejspíš velký vliv mít nebude.

P.S.: A jak psal Mitsurugi, pokud dvanáctiletý hraje hru s ratingem 17+ jako u předchozích her, tak nebude chyba u autorů ani u ESRB/PEGI, ale spíš u rodičů.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 15. 11. 2019 v 14.54

Ocelotr2.1: Třeba Life is Strange 2 je od ESRB hodnocené M, takže 17+, tudíž by ho děti hrát neměly. Jinak taky má značku Sexual Themes, která zahrnuje odkazy na sex a sexualitu. Takže ESRB kupující dostatečně varuje, že hra je pro plnoleté a obsahuje sexuální témata. Nevím, proč by to tady mělo být jinak, ale hra ještě hodnocená není, takže uvidíme.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 15. 11. 2019 v 14.30

Ok, ve světle těchto událostí mám doma akvárko a je zcela normální hrát ve dvanácti za transgender postavu a řešit její nerozhodnost v sexuální orientaci (pardon v tom co je za pohlaví), jelikož dětský mozek to dá.

Tak proč má Manhunt 21+. Beztak se všechny hry topí v krvi a ve všech se zabíjí a to že hrajeme za chlápka v hokejový masce, co je sériový vrah a zabíjí lidi na příkaz z mikrofonu, přeci nemůže mít na někoho vliv.
Vždyť je to low-poly hnusná grafika.
Hatred jakbysmet - Ok hra. Chlápek jde po ulici a zabíjí civilisty. Stejně jako každý 6 let+ kluk "v té pěkné hře GTAV, co mu koupila babička".

Není dokázáno, ba je prokázáno, že násilné hry nemají vliv na zločiny spáchané. Tak na co ESRB. Je k hovnu, mladý lidi si to dokážou v hlavě srovnat. A ESRB jen živí bandu byrokratů.
Budiž.

Fortnite vydává při zabíjení veselé zvuky a proto je naprosto OK. Stačí dát na krabici MILD CARTOON REFENCE AND FUCKING UNHEALTY SPENDING OF TIME. Bez ohledu na to že u něj děti sedí celé odpoledne, je ta hra neovlivňuje.

Editováno: 15. 11. 2019 v 14.48

Nahlásit nevhodný obsah