Až zítra budeme natáčet hPod #716

7. listopad 2019 17:23 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (10)

Stoprocentně jste si mysleli, že jsme na vás s podcastem zapomněli. Není tomu tak. To jen mimořádně budeme natáčet až zítra, tedy těsně před tím, než hPod #716 vyjde. A my víme, že vám dlužíme výraznou část nezodpovězených dotazů z minula, i tak ale můžete tento týden přidat další.

Téma bude jen jedno. Nebo jich možná bude hned několik, jak se to vezme. Tím největším je stoprocentně Blizzcon, a my si jej určitě rozkouskujeme do menších částí. Proto se budeme bavit o novém Diablu nebo o pokračování Overwatch. A samozřejmě o hrách, které aktuálně hrajeme.

Stoprocentně se sejdeme se Zdeňkem a Tadeášem a uvidíme, zda nás někdo nedoplní. Minimálně nás ale „doplnit“ můžete vy, a to zde v diskuzi, případně na emailu na adrese podcast@hrej.cz. A jako vždy, ani tentokrát nezapomeňte dopsat do předmětu heslo Dotaz. Uslyšíme se v pátek v osm hodin večer.

Zdroj: Vlastní

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20909928
Gh61 napsal 8. 11. 2019 v 18.02

Ahoj kluci,
jsem pořád s hPody o jeden pozadu, tak snad budou má dotazy, nebo spíš připomínky ještě aktuální.

1. Už ve více podcastech čtenáři/diváci psali, že na klasické let's playe nemají čas. Zkrátka jak stárnou (stárneme), času je méně a proto na to nekoukají.
U mě je ten přístup asi úplně opačný. Protože ruku v ruce s nedostatkem času jde to, že spoustu večerů přijdu domů, dám si nějakou večeři a k tomu si pustím váš let's play nějaké z novinek.
Právě, že nemám tolik času na hraní těchto novinek a tak dám jen pár jednotek her za rok, ale chci mít alespoň trochu přehled o tom co vychází a na to jste supr.

1a. Je pravda, že je cítit, že na vysílání není dostatek lidí a tak i když se David snaží něco vysílat. Bohužel když tam sedí sám, tak video většinou nedokoukám, protože to nemá takovou šťávu jako ve 2 lidech.
1b. Prosím toto neberte jako nějakou strašnou kritiku, ale ve videích, kde je combo David a Pavel se občas stává, že David hraje, něco říká a Pavel zrovna něco řeší na telefonu. Chápu, že jsou občas prostě neodkladné záležitosti, ale je to velká škoda a působí to přinejmenším divně. Zvlášť když David něco popisuje a Pavel se na to o pár minut později znovu zeptá, protože "nedával pozor".

2. V posledním (mnou slyšeném, takže předposlením) podcastu Pavel zmínil Mafii 3, jakože to vlastně nebyla tak hrozná hra. Dostala od vás 3/5.
S odvoláním na předchozí stárnutí musím říct, že začínám být asi zhýčkaný. Takže když jsem letos Mafii 3 zakoupil, abych měl dohrané všechny díly, byl jsem hodně zklamaný. Je pravda, že ze začátku to vypadalo v pohodě, ale po pár hodinách se všechno začalo strašně opakovat. Jsou tam snad jen 2 typy misí, což mi přijde fakt špatný. Do toho se tam hned od začátku nasypalo tolik postav, že o příběh jsem vlastně hned ztratil zájem, protože jsem netušil kdo co s kým a proč.
Ovládání zase jiný od ostatních městských akcí, UX tak hloupý, že abych zjistil, jestli mám na sobě neprůstř. vestu, tak jsem musel vygooglit, že to je ta modrá čárka nad mapou - to přece dává smysl.

Nemáte někdy pocit, že jste příliš líní na to se učit zase nové schéma ovládání (teď hraju např, Watch Dogs 2, kde se neskáče křížkem, ale R2 triggerem)?
Učit se nové UX, kde tápete co ta ikonka vlastně znamená a co lze dělat a nedělat apod.?

Nahlásit nevhodný obsah

20878723
veselykralicek napsal 8. 11. 2019 v 15.21

Asi se furt nechytám. Nevím logicky ani PS Master Race, to bych si samozřejmě odvodil.:-D

Nahlásit nevhodný obsah

8088
celoush napsal 8. 11. 2019 v 11.28

Já si u toho názvu furt říkám, proč se drží tak při zemi ... proč si neříkají rovnou PC Lebensborn? Že by jim nedocházela ta historická souvislost?

Editováno: 8. 11. 2019 v 11.28

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 8. 11. 2019 v 09.49

veselykralicek: PC Master Race je to samé jako PS Master Race, jen se změnilo písmenko. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20878723
veselykralicek napsal 8. 11. 2019 v 09.15

Jinak za článek s trofejema se taky přimlouvám, to by mě taky zajímalo..

Nahlásit nevhodný obsah

20910437
JaRri napsal 8. 11. 2019 v 06.55

Ahoj, všichni. Mám dotaz a zároveň prosbu na našeho lovce trofejí Zdeňka... Článek o trofejích by byl opravdu super a myslím že toto téma by zajímalo spoustu lidí. Je šance, že nějaký článek vyjde? Já osobně třeba trofeje opravdu miluju, nejsem extra dobrý hráč, ale má to pro mě určitý kouzlo a baví mě plnit různé výzvy a dosáhnout tak milované trofeje. Asi je to extrém, ale třeba do switche nejdu právě kvůli absenci trofejí. Doufám že nebude nějaká zásadní změna na ps5 a budeme se dál těšit z toho jak to pěkně cinká... ať se daří. Jirka.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 7. 11. 2019 v 23.41

veselykralicek: PCMR vzniklo jako sarkastické označení PC fanboyů, kteří to ve své nezměrné demenci nepochopili a začali si tak neironicky říkat. Aspoň to je moje teorie :D

Původ toho výrazu je z recenze prvního Zaklínače na Escapistu, v pořadu Zero Punctuation (který je mimochodem super):
http://youtu.be/P0dXtOVi2yo?t=50

Editováno: 7. 11. 2019 v 23.43

Nahlásit nevhodný obsah

20925835
vootank napsal 7. 11. 2019 v 22.34

veselykralicek: On to fakt je Mistrovský závod mezi zavilými PC hráči o to, kdo ze sebe v diskusích udělá většího blbce :)

Nahlásit nevhodný obsah

20878723
veselykralicek napsal 7. 11. 2019 v 21.10

Ahoj kluci,

máte pravdu, fakt jsem si myslel, že jste na nás s podcastem zapomněli. Moc se těším na povídání o Diablu 2 a Diablu 4, takže se nebudu na nic ptát, dotazů mám i bez toho dost. Jsem radši, když čte dotazy Pavel, David je totiž moc zkracuje. Promiň, Davide.

1) Tadeáši, ptal jsem se Tě na to v diskuzi pod recenzí Gridu, kdy jsem si všiml, že všechny auta mají stejné číslo. Kluci, jaká čísla si berete do závodních a sportovních her? A máte ke svým číslům nějaký vztah nebo příběh, proč si je berete?

2) Tadeáši, ještě k tomu Gridu, hře jsi vyčítal hlavně strohost kariéry. Přitom třeba Forza Motorsport 7 jsou taky jenom závody poskládané za sebou a hře jsi udělil 5/5. Např. u Ride 2 to taky nikomu moc nevadí. Užiju si hru plně, když mi závody za sebou bez omáčky okolo nevadí?

3) Jak snášíte popularitu? Poznávají Vás fanoušci na ulici, v obchodech atd.? Chtějí se s Váma vyfotit, pozdravují Vás, vyzvídají na Vás? A přijali byste pozvání do Star Dance? Jsem koukal, že tam je letos nějakej youtuber, o kterým jsem v životě neslyšel, i když jako starší generace znám akorát Vás a takovýho toho silnýho kudrnatýho kluka, kterej na sebe sype brambůrky. Takže proč ne.:-)

4) Pozorujete na sobě někdy, že jste z těch her zblblí a pletou se Vám do života až moc? Já jsem si toho všiml poměrně nedávno jednou večer, kdy po mně manželka pozdě večer něco chtěla a mně už se nic nechtělo, tak jsem jí řekl, že jsem jako postavička z Heroesů, že už jsem si ten den vyplácal všechny kroky a musím počkat na další den. Nejen, že můj skvělý a originální vtip nepochopila a nezasmála se mu, ale ještě se na mě tvářila jako na dementa.

5) A ještě jedna klasická vysvětlovací otázka: Co to je “PC Master Race“? Poslední dobou o tom pořád někde čtu, ale nikde se nevysvětluje, co to vlastně je a tuším, že PC mistrovský závod to asi nebude.

Díky

veselykralicek

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 7. 11. 2019 v 19.46

Zdravím kluci.
Chci se zeptat, jestli někdo z redakce hraje RDR 2 na pc a popřípadě jak je spokojen se stavem hry.

Já hraji od úterý a hra mi jede bez problému na ultra detaily ale musím mít vyplý antivirus.

Díky za odpověď.

Nahlásit nevhodný obsah